Náhodné obrázky


Jiří Jiroušek
Starý Rožmitál - hřbitov
Počet zobrazení:4780

Stanislav Čechura
munice brdských lesů
Počet zobrazení:4483

Jiří Jiroušek
Hřebeny, poblíž Mníšku
Počet zobrazení:5941
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Chystá se Trans Brdy 2013
Chystá se Trans Brdy 2013 | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Pondělí, 08 duben 2013

 

27. dubna 2013 se uskuteční již tradiční podnik série závodů horských kol TransBrdy České spořitelny. Start je naplánován z obce Lety u Prahy (mezi Dobřichovicemi a Řevnicemi).

Brdské lesy jsou poměrně často dějištěm velkých hromadných akcí, ať už jde o turistiku (například každoroční lednový Výstup na Pražák), vojenství (například každoroční červnová Bahna), vojenskou historii (bývalá akce dobývání na Jordánu) a nebo o sport.

Relativně dlouho se již ví i o akci, která se dotkne samotného srdce brdského pohoří. V letošních jarních měsících by se měla uskutečnit sporotovní akce orientačního běhu v širokém okolí loveckého zámečku Tři Trubky (přesný termín konání je zde).

Jaký máte názor na tyto hromadné akce? Zúčastňujete se některých? Rozšířili byste nebo omezili některé typy akcí? Vnímáte to jako nutné zlo, které je minimalizováno snahou pořadatelů o snížení vlivu akcí na přírodu a místní obyvatele?    

Zobrazení: 11074

Komentáře (21)

RSS feed komentářů
 1 2
Hromadné akce
Nemám vůbec nic proti individuálním akcí, případně aktivitám uzavřených part (kolektivů ), ale masové akce jednoznačně odmítám - asi s výjimkou Výstupu na Pražák, který má aqspoň humanitární - charitativní podtext, jakkoli se mi zdá, že je už maličko ztrácí (ale je to snad jen zdání ). Akce jak Trans Brdy nemusím, ale pokud proběhnou jen na zpevněných komunikacích, určitě to dokážu rozchodit. Zato mně doslova odpuzují Bahna, výlovy rybníků a podobné kratochvíle. Považuji je za nevkusné a především škodlivé, navíc bez jakéhokoli efektu pro Brdy. Nechci se tu ale navážet do příznivců a obdivovatelů podobných "podujatí". Jednoduše řečeno - tohle "zlo" určitě nutné není.
pavel , duben 09, 2013
 1 2

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2022 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů