Automatický překlad


Hlavní stránka arrow Ke stažení
Ke stažení | Tisk |  E-mail
Napsal Administrator   
Sobota, 03 leden 2009

V této sekci se budou postupně objevovat dokumenty, data či fotografie, které jsou využitelné jednak pro "brdoznalce" jako podklad k aktivním činnostem, a pak také prostě pro všechny zvědavce - pro zajímavost a pro potěchu.

Časem  možná vznikne cosi jako "knihovnička primárních zdrojů", zatím však zůstaneme skromně při zemi, využívajíce jednoduché níže uvedené rozčlenění.

Možná, že máte doma dokumenty, kresby (ať už technického nebo uměleckého rázu) či třeba mapy, které by se hodily právě sem. Uvítáme všechny hodnotné příspěvky, přičemž je však třeba dbát na jednu věc - pokud se nejedná o výsledek vlastní tvorby, je možné uveřejnit pouze to, co dovolí autorský zákon. Maximálně zjednodušený výtah z něj:autorská práva u nás trvají 70 let od smrti autora v případě díla individuálního a 70 let od vydání díla v případě díla kolektivního.

Všechny dokumenty v této sekci jsou volně k dispozici pro nekomerční použití, není-li výslovně uvedeno jinak. V případě veřejného použití nás potěší, uvedete-li odkaz na zdroj, tedy na stránky www.brdy.org, eventuálně jiný v těch případech, kde sami uvádíme jiný zdroj námi převzatých materiálů.

 

    Wallpapery
Pár tapet na plochu s brdskými motivy
    Mapy ke stažení
Mapy, které alespoň zčásti pokrývají oblast Brd. Samozřejmě se jedná o mapy historické (či volně šiřitelné)
    GPS data
Data ve formátu čitelném programem Mapsource, t.j. pro přístroje Garmin. Momentálně obsahuje souřadnice brdských studánek. Varování: GPS data kazí radost z hledání ;-) !!
      3D fotografie
Anaglyfy (stereogramy - při použití správných 3D brýlí můžete vidět některé motivy a scenérie ve 3D)
      Panoramata
Panoramatické fotografie ve velkém rozlišení
    Texty a publikace
Texty o Brdech převedené do digitální podoby. I zde se jedná samozřejmě o publikace historické, nebo o části textů převzaté z volně přístupných zdrojů, při současném uvedení těchto zdrojů.
 
© 2024 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů