Automatický překlad


Náhodné obrázky


Struhy
Jeden z dochovaných patníků
Počet zobrazení:5613

171. plrp Rožmitál pod Třemšínem - palebné postavení 2K12 KUB u Vacíkova
Řídící a naváděcí radiolokátor (ŘNRL) 1S91, foto Jan Kouba - OKaP MO
Počet zobrazení:7064

Ostrý
okrouhlý příkop na vrcholu
Počet zobrazení:6573
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Chystá se Trans Brdy 2013
Chystá se Trans Brdy 2013 | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Pondělí, 08 duben 2013

 

27. dubna 2013 se uskuteční již tradiční podnik série závodů horských kol TransBrdy České spořitelny. Start je naplánován z obce Lety u Prahy (mezi Dobřichovicemi a Řevnicemi).

Brdské lesy jsou poměrně často dějištěm velkých hromadných akcí, ať už jde o turistiku (například každoroční lednový Výstup na Pražák), vojenství (například každoroční červnová Bahna), vojenskou historii (bývalá akce dobývání na Jordánu) a nebo o sport.

Relativně dlouho se již ví i o akci, která se dotkne samotného srdce brdského pohoří. V letošních jarních měsících by se měla uskutečnit sporotovní akce orientačního běhu v širokém okolí loveckého zámečku Tři Trubky (přesný termín konání je zde).

Jaký máte názor na tyto hromadné akce? Zúčastňujete se některých? Rozšířili byste nebo omezili některé typy akcí? Vnímáte to jako nutné zlo, které je minimalizováno snahou pořadatelů o snížení vlivu akcí na přírodu a místní obyvatele?    

Zobrazení: 13930

Komentáře (21)

RSS feed komentářů
 1 2 > 
Sportu v Brdech zdar !
Po bezpečných trasách sportu v Brdech v jakékoli podobě fandím, třabaže "masovky" osobně vůbec nemusím. Osamocené běhání brdskými hvozdy je krásná záležitost a tak nějak to i šetří čas, jeden doskáče přece jen o kousek dál smilies/cheesy.gif. Brdy, to je živá energie - při běhu se to líp vnímá, chůze je na Brdy prostě moc pomalá smilies/tongue.gifsmilies/smiley.gif.
brdská krysa , duben 04, 2014
oficiální závod dětských kočárků ve VVP
Roman Poustka , duben 04, 2014
ČSOP Rokycany vyráží 5.10.2013 na Padrťské rybníky
Roman Poustka , říjen 01, 2013
Blíží se HRÁBĚ Open 29.9.2013 Malá Víska
rp96 , září 15, 2013
Blíží se i Tour de Brdy 5.10.2013
Trasa velkého okruhu Strašice-Kvaň-Obecnice-Láz-Nepomuk-Trokavec-Skořice-Strašice. Více viz http://www.galaxy-serie.cz/rs/...13-10-05/. Jinak musím podotknout, že cyklozávody v lesích, kdy se na nic netušící rodinky s dětmi na 3 metry široké asfaltce řítí šedesátikilometrovou rychlostí jednotliví "sportovci", mi nějak pořád nepřirostly k srdci. Přirovnal bych to k nouzovému přistávání letadel mezi jedoucí auta na dálnici.
rp96 , srpen 15, 2013
Bahna až na konci srpna
Kvůli škodám z povodní se Bahna uskuteční až 31.8.2013.
rp96 , červen 12, 2013
Brdská 25
Atletické závody nebo orientační běh mi připadají jako velmi vhodné aktivity, které přírodě nijak neškodí a nemám s nimi žádný problém. Pokud mi jen trochu vyjde čas, rád se do Lázu v neděli podívám.
pavel , květen 14, 2013
...
tak už je to tady

http://brdska25.cz/
BC , květen 14, 2013
Ad „ tvá neskrývaná radost
ze všeho, co jí (přírodě ) škodí “ :
Další, ničím nepodložené, proto podlé, napadání, které má za cíl očernit v očích jiných.

Mám rád brdskou přírodu, ve které je klid. To nejsou Brdy bez lidí. Jsou to Brdy bez devastujících davů vyskytujících se tam jen kvůli zvýšení obratu z cestovního ruchu. Bez lesních hospod a nesmyslných umělých lákadel všeho druhu.
Tichošlápek , duben 13, 2013
...
Milý Jaromíre, mohu Tě ujistit, že pokud se (raději dřív než později) zlikviduje ta nešťastná strouha, Padrťáky se nebudou borkovat a nebudou se tam vysazovat takové druhy ryb, co tam nemají co dělat (např. tolstolobici), zdaleka už mně občasné výlovy nebudou tak iritovat, jako nyní. Nechť si tam pak kdokoli připíjí na zdar výlovu s kýmkoli. smilies/grin.gif
CHKO třeba nevznikne, protože při tempu, jakým je nejmenovaná organizace likviduje, už tam za chvíli nebude skutečně co chránit. Je to zajímavé - měl jsem dlouhou dobu zato, že máš rád přírodu, ale tvá neskrývaná radost ze všeho, co jí škodí, mně přesvědčuje o tom, že ti asi opravdu jde jen o to, abys byl na nějakém kousku země pokud možno sám - a bylo by ti asi úplně fuk, i kdyby to bylo na skládce nebo v bývalém povrchovém dole. No, proti gustu....
pavel , duben 12, 2013
Jelikož CHKO Brdy nevznikne,
což se samozřejmě ukáže až po delší době, až „vyjdou najevo nové skutečnosti“ , tak bohužel asi budoucnost tento spor nerozsoudí. Ale, především, musím se držet v komentářích tématu článku. Tím jsou „hromadné akce“ . „pavel“ vyslovil názor, že ho odpuzují mimo jiné výlovy rybníků coby kratochvíle. A později, že by se v rybnících neměly chovat ryby. A že s tím se začalo "blbnout" až teprve nedávno.
Ryby a výlovy jsou na Padrťských rybnících nejméně sto let. A bavíme se o výlovu jako „hromadné akci“ , znovu připomínám. Připusťme na chvilinku, že by nesmyslná CHKO Brdy vznikla. Myslíš si, Pavle, že v CHKO nebudou výlovy? Ano, možná se zruší ta ošklivá strouha a možná bude vylovených ryb méně. Ale hromadná akce zůstane. Chata, někdy zvaná Dzúrovka, už se chystá na přestavbu přesně v duchu, aby nenarušovala krajinný ráz. V CHKO nebude její šéf před touto chatou připíjet na zdar výlovu? Bude! Hromadná akce zůstane, parkoviště už je hotové, a tak tam možná pro léčivé ekokapry se zvýšeným obsahem léčivého bioarsenu přijedou i autobusy vzácní hosté z MŽP.
Tichošlápek , duben 11, 2013
...
Padrťáky jsou mělký? A kolik?
Standa , duben 11, 2013
...
To Tichošlápek: smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif No, tak tímhle jsi mně tedy dostal. Vzdávám se, zbraně odhazuji (do padrťské strouhy)a zdeptán tvým bytrým úsudkem jemuž nic neunikne, kráčím se zastřelit do rybníka (raději do Piláku - ten je aspoň hluboký ). Fakt dobrý, Jaromíre. smilies/grin.gif
pavel , duben 11, 2013
slovíčkaření
Napsals " Oni hlavně nemají v těch rybnících ryby chovat. "
Tichošlápek , duben 11, 2013
...
Obávám se, že tu zase začínáme "slovíčkařit". Nenapsal jsem, že tam dříve žádné ryby nebyly, pouze to, že rybníky (nádrže) byly vybudovány za jiným účelem. Jak jsem byl informován, strouha kolem rybníků byla v r.1996/1997 vyhloubena proto, aby odvedla kyselou vodu z rašliniště a Padrťského potoka mimo rybníky - právě proto, aby v nich mohl být zahájen podstatně intenzivnější chov ryb. (Pokud je mi známo, AOPK ani MŽP nejsou onou strouhou nijak nadšené...). Ale možná Tichošlápek dokáže v archivech najít i zprávy o tom, jak už dávno před porybným Bacíkem z Padrtě bylo rašeliniště zničené. (K tomu totiž moje poznámka směřovala, nikoli k tomu, zda tam "dříve" nějaké ryby žily, či ne. Zajímavý způsob, jak odvést pozornost od podstatného).
pavel , duben 11, 2013
Zajímavé pojetí pojmu „ nedávno “ !
Ad „ Byly to nádrže stavěné jako rezervoáry vody pro hutě a pro plavení dřeva, ne pro chov ryb. S tím se začalo "blbnout" až teprve nedávno . „ ( pavel ) :

Doporučuji např. práci Záběhlá – pohledy do minulosti zlikvidované vesnice. (Sborník Minulostí Berounska, svazek 7, str. 191 ) :
„ V dřívějších dobách vykonával funkci porybného padrťský rodák Bacík a později Bělohlávek. Oba rybníky se vyznačovaly velkou hojností různých druhů ryb, jako kapr, štika, okoun, úhoř a jiné. VELKÝM ZÁŽITKEM BYLY VÝLOVY TĚCHTO RYBNÍKŮ ( ..... ) Ceremoniál výlovu se těšil velké pozornosti domorodců. Největší rozruch byl vždy po skončení výlovu, kdy byl do loviště volný přístup a každý se snažil ulovit pro sebe nějakou opomenutou rybu. „

Tichošlápek , duben 11, 2013
pro Pavla
ano, rybníky se nestavěly kvůli rybám, ale ryby se tam chovají dávno, že je chov příliš intenzivní, je další věc, ale na to mají pokyny z AOPK a co se týče rašeliniště, to se nezničilo chovem ryb, ale strouhou podél rybníků
fáfa , duben 11, 2013
pro fáfu.
Oni hlavně nemají v těch rybnících ryby chovat. To že se Padrtě jmenují rybníky, neznamená, že s tím záměrem byly založeny. Byly to nádrže stavěné jako rezervoáry vody pro hutě a pro plavení dřeva, ne pro chov ryb. S tím se začalo "blbnout" až teprve nedávno. A díky tomu je nyní prakticky zničené největší brdské rašeliniště. (Stačí si o tom zjistit nějaké informace). Proto mi to vadí - že se takovou akcí vlastně oslavuje ničení přírody.
pavel , duben 11, 2013
zrušit
Nějaký hromadný organizovaný akce bych tam nedělal. Jsem proti rušení přírody nějkýma masovýma akcema.
Standa , duben 10, 2013
výlov - kratochvíle
to snad nesmilies/grin.gif
to jako mají rybáři nasypat zrní na louku a počkat až večer kapři vytáhnou na pastvu?
fáfa , duben 10, 2013
 1 2 > 

Přidat komentář

Můžete přidat váš komentář zde

busy
 
© 2024 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů