Automatický překlad


Náhodné obrázky


Struhy
Struhy - otisk v rostlinném pokryvu
Počet zobrazení:4541

O podbrdských chalupách
nalezené lufty
Počet zobrazení:6194

Petr Dvořák
Černý potok - červen 2016
Počet zobrazení:2918
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Nová rozhledna na rokycanském Kotli
Nová rozhledna na rokycanském Kotli | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Pátek, 04 duben 2014

Na rokycanském Kotli (575 m) by se od 10. května 2014 měla otevřít zbrusu nová 28m vysoká rozhledna z ocelové konstrukce. Je to po překotné době staveb věží mobilních operátorů jeden z mála počinů tohoto směru v širším brdském regionu.

 Rozhledna nabídne výhled obdobný jako třeba Radyně, pouze bude blíže Brd. Ten, kdo má nakoukané výhledy na vrchovinu od Radče, jistě ví, že slunečné dny pro pozorování modravých horizontů Brd nebudou nejvhodnější. I tak to bude výhled, z něhož se bude jevit Žďár a masiv Radče větším, než jsme ho dosud znali.

S očekávaným rozvojem turistiky na Brdech a v okolí lze předpokládat, že takových staveb bude přibývat. Přejme si jen, aby se k rozhledně nejezdilo motorovými miláčky. Také aby si všichni odnášeli z rozhledny víc než si přinesli, tím myslím zážitky z nového poznání krajiny, nikoliv, aby tomu bylo naopak, tím myslím ... odpadky.

Zobrazení: 21899

Komentáře (3)

RSS feed komentářů
Třemšínská rozhledna
Co je o Třemšínské rozhledně do dneška známo je to, že jí někdy v létě kdosi podpálil. Od blesku rozhodně neschořela. Místo je již uklizeno a skoro nic již nepřipomíná místo kde stávala.
O možné výstavbě nové rozhledny však budou probíhat zřejmě tuhá jednání. Město Rožmitál je již mimo hru, lesy se vrátili Pražskému arcibiskupství a správa CHKO není, tady zatím, moc nakloněna právě výstavbám rozhleden v Brdech. Tak uvidíme. Dotace z EU jsou docela slušným lákadlem na změnu názorů :-)

(údajně byla po požáru v červenci 2015 odstraněna - doplněno od rp)
BrKo , listopad 27, 2015
Třemšín bez dřevěné věže
Od BrKa mám k 8.11. informaci, že na Třemšíně již není dřevěná rozhledna. Faktem je, že lezení na ní bylo stále adrenalinovějším zážitkem, i pro pozorovatele.
Roman Poustka , listopad 20, 2015
první oběť rozhledny
Supr podpora turistiky: první sebevrah po třech týdnech od slavnostního otevření. Důsledek budou kamery a celou věž obmotat pletivem, přes pletivo budou určitě skvělé výhledy.
http://rokycansky.denik.cz/z-r...40603.html
Tichošlápek , červen 03, 2014

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2023 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů