Náhodné obrázky


Ostrý
Felbabka s Podlužskou horou
Počet zobrazení:3544

Cukrák a Kámen
vrcholky na Kameni
Počet zobrazení:3451

pohlednice do r. 1950
Lovecký zámeček Tři Trubky 1926
Počet zobrazení:2570
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow K průjezdu z Obecnice na Zaječov
K průjezdu z Obecnice na Zaječov | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Neděle, 28 duben 2013

Náčelník štábu 13. dělostřelecké brigády plk. Ing. Štefan Roško informoval v Jincích 23. dubna 2013 členy Komise Rady Středočeského kraje pro bezpečnost a IZS mimo jiné o tom, jak bude probíhat výcvik vojsk po zrušení vojenského újezdu Brdy. Podle jeho slov vojáci již mají vytipovány lokality, které si ponechají k výcviku i po zrušení současného újezdu. V části prostoru vznikne vojenský výcvikový tábor, v němž kromě trhací jámy a střelnice pro ruční palné zbraně má být rovněž dělostřelecká střelnice s jednou cílovou plochou Brda.

Z těchto informací vyplývá, že i po roce 2015 se počítá s ostrými dělostřeleckými střelbami na CP Brda. Protože zbytek území nynějšího vojenského újezdu by měl být otevřen pro veřejnost, nabízí se otázka, jak bude ohrožený prostor při dělostřeleckých střelbách střežen? Zároveň například obyvatelé Zaječova mohou zapomenout na to, že budou moci denně jezdit přes les na Příbram. Při dělostřeleckých střelbách na CP Brda se z důvodu ohrožení střelbou musí silnice Zaječov-Obecnice uzavírat.

Co si myslíte o nutnosti nebo možnosti využívat dopravně tuto komunikaci? A co jiné komunikace jako třeba z Neřežína do Jinec?

Zobrazení: 4608

Komentáře (1)

RSS feed komentářů
...
Myšleno přes Valdek???Nu,pak adios Brdy smilies/cool.gif
Kero , květen 02, 2013

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2019 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů