Automatický překlad


Náhodné obrázky


Žďár
usychající borovice
Počet zobrazení:4834

Houby brdských lesů
Kuřátečko hřebenité - Clavulina coralloides
Počet zobrazení:6797

Brdské osmistovky 2010
rosnatka okrouhlolistá
Počet zobrazení:4282
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Křivoklátsko: důvodem vyhlášení NP není ochrana přírody
Křivoklátsko: důvodem vyhlášení NP není ochrana přírody | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Středa, 17 duben 2013

Nejen na Křivoklátsku všichni už dávno vědí, že důvodem k vyhlášení NP není ochrana přírody. Ta je tu už dávno zajištěna stávající legislativou. Hlavní důvody jsou daleko prozaičtější. Jde o to, aby se určitá skupina lidí, soustředěná okolo Petra Bendla, Viléma Žáka, Petra Hůly, některých dalších politiků, některých ochránců přírody a několika regionálních podnikatelů, dostala k moci nad rozlehlým územím středních Čech, se vším, co tato moc obnáší (více zde).

Aby se dostala k správě tohoto území, k toku peněz, které jsou přes národní parky směrovány, k rozhodování o využívání území občany i podnikatelskými subjekty.

Z našeho pohledu nejsou ani další nároky na státní rozpočet zanedbatelné a měly by být občanům a kolegům ministrům pro meziresortní připomínkování sděleny. Vždyť jenom souběh Správ na chráněném území nebude efektivní, MŽP tam bude mít ve své gesci, jak Správu národního parku, tak zcela jistě musí zachovat Správu CHKO nad dalším chráněným územím v oblasti, byť to pro formu sloučí pod jednu hlavičku (více zde).

A tak se nelze divit, že hejtman Řihák a jeho náměstek Semerád nechtějí NP Křivoklátsko. NP nechtějí ani na krajském odboru životního prostředí.

 

Upozornění pro všechny čtenáře: pokud to někomu něco připomíná, ...tak má pravdu. Co si o tom myslíte? Není to takové zrcadlo pro  ty, kteří si myslí, že jsme příliš hluboko pohrouženi do "brdského problému" a tak nedokážeme věc vnímat objektivně zvenčí?

Zobrazení: 6407

Komentáře (7)

RSS feed komentářů
NP - Křivoklát
Vážený přátele a milovníci přírody ! Musím reagovat na články - nepravdivé co se píší a hlavně nepřátelé NP - Křivoklát rozšířuji.Jsou to samé lži Jak dlouho to budeme posloucht ?.NP - Křivoklát přinese nová pracovní místa i finance pro obce na vodovod,kanalizaci apod.Je jasné,že některým občanů Křivoklátcka jde hlavně o zisk do své kapsy.Musím to uvést na pravou míru a to,že budou občané Křivoklátska i turisté budou moci chodit do první zony,budou moci rybařit apod.Proto podporuji a jsem pro vznik NP - Křivoklát.
Tomáš Klimeš , duben 06, 2015
pro studenta JČU
....O tom jaký vliv to má na přírodu a především živočichy, zdali je to vhodné či ne a jak to v Brdech momentálně funguje a vypadá, bude v úterý 27. ledna od 17 hodin v Příbrami hovořit student Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity Bc. Václav Voska. Vysvětlí Vám, čím jsou vojáci důležití a vhodní pro udržování současného stavu přírody. Popíše Vám, jak se bude vyvíjet prostor Brd bez vojáků a důležitost navržení vhodného managementu v budoucím CHKO Brdy....

*******************************************************
***********
Tak se dnažte, aŤ se ta CHKO povede co nejlepší.
Sláva Brdům - sláva CHKO !!
smilies/tongue.gif
&& , leden 05, 2015
Vážený pane bakaláři,
jak to dopadlo s tím Vaším grantem? Dobrý? Když už napadáte pana inženýra Pechu, doufám, že to máte čím doložit. Aby jako nešlo o nějaké křivé obvinění třeba. Tuším, kdo Vám našeptává. Měl byste být trochu kritičtější, vědecké myšlení se tomu říkávalo kdysi. To už se dneska na vysokých školách nepěstuje? Pokud je mi známo, Vámi zmíněný pán je starobní důchodce, který celý život „žil lesem“ . Dokážete objasnit Jaký je Váš názor na Lesnický park, který je jeho dílem?
A ještě jeden dotaz dovolte, jak píšete o těch sjezdovkách. To byste ve vztahu k Brdům, na jejichž CHKO se určitě hodně profesně těšíte, mohl vysvětlit, takovým debilům jako jsem třeba já, kteří tomu nerozumí. Chápu to správně, že by podle Vašeho názoru V BRDECH bylo dobré udělat sjezdovky a čekat, že se pak na nich usídlí kriticky ohrožené druhy rostlin a hmyzu ?? Připomíná mi to tu teorii, že žáby vznikají z bahna, určitě jste o tom na škole něco zaslechl.
Budu se těšit na Vaše další racionelní vývody. Zkuste to pojmout bez emocí, abyste zaujal obecenstvo tak nějak odborně. V CHKO se Vám to v budoucnu bude hodit!
Tichošlápek , leden 04, 2015
Příroda = investice
Vážený pane Poustka,
zprvu jsem byl tak troufalý a projel jsem si Vaše dosavadní internetové působení..Všude jste označován pouze za lháře a mohu dodat, že lháře závistivého..Teď k věci. Je jasné, kdo je u zdroje peněz a chce na něm dále sedět...Je to silná základna lesáků v čele s panem Pechou, kteří rádi smrčky( a to nejlíp všude)a těžbu! Penízky se také sypou ze střelby trofejních kusů jelenů od mecenášů z vlády, podnikatelů a zahraničních "hostů"... NP by měl cenu vyhlásit pouze za předpokladu spojení oblasti s Českým Krasem, místem s ještě unikátnější hodnotou. Zde to ale nikdo neřeší, protože zde "mužíčci s kamizolkou" nemají tak silnou základnu a ochrana je ve formě CHKO naprosto dostačující. Stejně jako by tato ochrana stačila Křivoklátsku. Forma NP má jediný účel, a to buď zahnat tyto hospodáře nebo změnit jejich mentalitu. Jelikož mají lesáci poblíž Křivoklátu svojí lesnické učiliště, pro nepříliš inteligentní jedince, je jedninou možností převzít nad územím vládu a zamezit jejich působení. Hlavní problém je v tom, že ve vládě není nikdo dostatečně kvalifikovaný, aby mohl vážnost situace pochopit. Je jasné, že budou raději těžit a získávat peníze než peníze na přírodu dávat... Za vlády Babiše NP stejně neprojde, protože by se to "STÁTNÍ FIRMĚ" nevyplatilo...
Snad se lidem časem otevřou oči, uvědomí si, že příroda=investice a začnou se o věc více zajímat...

PS: sjezdovky na Šumavě hostí mnoho kriticky ohrožených druhů rostlin a hmyzu a to jen díky "drancovaní" rolbou, která simuluje přirozený sesuv a laviny... Ostatně louky opět "drancované" tanky v Brdech umožnily výskyt mnoha druhům orchidejí.
Peníze na provoz parku nemusí téct pouze z těžby smilies/wink.gif
Student JČU , leden 02, 2015
...
Já bych řekl, že každý dojde tam, kam ho jeho nohy zanesou. Pokud se někdo domnívá, že přírodní park naditý virtuálními maloploškami, na které jejich potenciální zřizovatelé nemají finance a "zaštítěný" tzv. "nezastavitelností" zakotvenou v ZÚR kraje je řešení, je to OK. Nemá smysl brát někomu iluze. Jen asi bude trchu zklamaný. I když auťáku připevním ta nejbělejší křídla z nejvzácnějšího peří, stejně mi neodletí. Tak trochu podobně to asi bude i s ideály. Zvlášť, když ty ideály formulují internetoví farmaceuti. Pak už jen Pámbůh s námi....
pavel , duben 24, 2013
Ani existující NP nezaručují ochranu přírody
Viz Šumava a informace na serveru prvnizpravy.cz o tom, že ministr Tomáš Chalupa prosazuje zákon, kterým např. zmenší bezzásahové zóny, ale též podpoří projekty, jako jsou například rekreační střediska či sjezdovky, které mají mít v národním parku stejnou důležitost jako ochrana přírody. Proboha, kam jsme se to dostali??
rp98 , duben 23, 2013
...
Netroufám si mluvit do problematiky NP Křivoklátsko. Tamní situaci skutečně dostatečně dobře neznám (jiní na tomto webu asi ano), ale o ČLS, která vede boj proti NP jsem slyšel spíš informace, které jí spojují především s nejrůznějšími dřevařskými težebními společnostmi a firmami, než zrovna s ochranou přírody. Nedělám si iluze o osobách v článku jmenovaných, ale přesto nějak mám pocit, jako by zde zloděj volal :"Chyťte zloděje".
pavel , duben 17, 2013

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2024 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů