Automatický překlad


Náhodné obrázky


Černolické skály
skalní průrva
Počet zobrazení:4781

pohlednice do r. 1950
Lovecký zámeček Tři Trubky
Počet zobrazení:6456

pohlednice do r. 1950
Lovecký zámeček Tři Trubky 1926
Počet zobrazení:4823
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Pochodem proti zlatému drancování
Pochodem proti zlatému drancování | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Čtvrtek, 04 duben 2013

 

Sdružení Čechy nad zlato pořádá 20. dubna 2013 (sobota) pochod na Petráškovu horu s cílem upozornit veřejnost na problematiku změn surovinové politiky České republiky, která se bezprostředně dotýká jižních a středních Brd. Účastnit se mají i odborníci. Ve stejný den má oficiálně vzniknout i naučná stezka na Petráškovu horu. Více zde.

Sraz účastníků je od 13 hodin na návsi, a pak se bude pochodovat po nové stezce k Petráškově hoře kolem loveckého zámečku ve Vacíkově. Cestou bude o zdejší přírodě povídat lesník, zastávka bude u starých vrtů a následovat bude diskuse na vrcholu Petráškovy hory. Pro malé výletníky je připravena sladká odměna v podobě  zlaťáků, snad jediných a čokoládových z Petráškovy hory. Cesta bude pokračovat směrem ke staré štole, kde zhruba v 15 hodin bude ukázka rudnatosti, která v případě této lokality představuje 1 gram zlata v 1 tuně horniny s přiblížením průzkumu zlata v  90. letech 20. století. Od 16.30 bude diskuse návštěvníků s hosty, pozvaný je i zoolog  David Fischer. Na místě bude zdarma občerstvení.


Délka tras:
Vacíkov přes Petráškovu horu ke štole 3,8 km
Vacíkov zkrácená trasa ke štole 2,8 km
Okruh z Vacíkova na Petráškovu horu, štolu a zpět do Vacíkova 4,9 km

Active Image

 

Nabízí se i varianta od Bezděkova: BrKo ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ): Chystáme se s malou skupinkou vyrazit ze svých rodných chalup do "Zálesí" pěšky přes Hraniční hřeben. Kdyby se chtěl někdo připojit, ať už přímo od nás z Bezděkova nebo se třeba někde cestou připojit, nechť neváhá a ozve se, doladíme detaily. Po skončení, cesta zpět, samozřejmě jinudy, aby to nebylo tak fádní.

Zobrazení: 6506

Komentáře (4)

RSS feed komentářů
České zlato za stamiliardy se těžařům vzdaluje
V odkazovaném článku se hovoří o celkových zásobách v hodnotě 400 mld. Kč. Ale tak nějak se hned neodečítají náklady na těžbu, úpravu a rekultivaci a na další s těžbou nutně vynaložené prostředky, což je škoda pro vytvoření celkového dojmu a efektu. Lokality Petráškova hora se tohle číslo týká tak asi z 1/10. Pozitivní je, že se snad "zlato" na čas nechá spát. Ještě lepší by bylo, kdyby se v mezidobí zlatých horeček podařilo jasně a pro-přírodně nadefinovat těžební strategii našeho státečku.
http://www.novinky.cz/ekonomika/326087-ceske-zlato-za-stamiliardy-se-tezarum-vzdaluje.html
rp96 , leden 30, 2014
pochod
Pane Poustka,jsem překvapena, jak koukám máte zájem o dění na Petráškovo hoře.Zda jste nebyl přítomen tak vám ráda zděluji,pochod se vydařil i počasí se umoudřilo a bylo mnoho lidí,kterým není lhostejná tato krajina. Byl zde kromě pana hejtmana Řiháka i pan RNDR Miloš Kužvart,který již v minulosti se svým bratrem pomáhal lidem této krajiny.Nesmím zapomenout také na starosty okolnich obcí kteří se též zůčastnili,ale musím podotknout,že přez velkou učast nebyl prostor diskutovat o daném problému.Lidé se prošli ,koukli na krásnou krajinu,opekli špekéčky ,dali si pivko a šli domu ale problém zůstává.Někdo řekl,že klepeme na špatné dveře, ty správné jsou zamčené na 7 zámků,tak se musíme polepšit. Aby problém zlata nezanikl je třeba velká informovanost a říkat lidem o hrozbě co může nastat při loužení kyanidem.Chci touto cestou také poděkovat organizátorům celé akce a hlavně lidem,kteří dávají celou problematiku do veřejnosti.Je třeba,aby se lidé sešli a pozvali vzdělané lidi ,jako to bylo v roce 1995 a o problému bez emocí diskutovali. Zda se toto uskuteční dám vědět.
Květa Dražanová , duben 24, 2013
Pochod se vydařil.
I přes nepříznivou předpověď počasí dorazily do Vacíkova davy lidí, aby svou účastí podpořily snahu odvrátit možnost obnovení průzkumných prací v oblasti Petráčkovy hory. Odhadem tak tisícovka lidí pak při otevření naučné stezky vytvořila iluzi prvomájového průvodu či jarmarku kdesi na náměstí. Poděkování patří všem kdož dorazil a klobouk dolů před organizátory celé perfektně zvládnuté akce.
Pár fotek je možnost shlédnout zde : http://brkozbrd.rajce.idnes.cz/Pochod_proti_zlatu/
BrKo , duben 21, 2013
Už v sobotu je pochod proti zlatu!
Chtěl bych upozornit na další variantu pochodu, od Bezděkova. Jistě se najdou i jiné cesty, kudy se vydají i jiní z jiných míst a stane se z toho taková malá třemšínská pouť. Škoda jenom, že pololetní počasí nynějších dnů zřejmě do soboty nevydrží.
rp , duben 15, 2013

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2024 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů