Automatický překlad


Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Řihák vyzývá vládu, aby se vrátila s Brdy na začátek
Řihák vyzývá vládu, aby se vrátila s Brdy na začátek | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Středa, 27 březen 2013

 

Přání mnoha normálně uvažujících lidí se možná stane realitou. Bývalý příbramský starosta a senátor se nyní v roli středočeského hejtmana zcela jednoznačně vyjádřil na téma Brdy a jejich další osud. Naznačil, že nastala doba, se nad zrušením nebo nezrušením vojenského prostoru v Brdech vážně zamyslet na vládní úrovni po odchodu ministra Vondry. Vyhlídky dalšího osudu brdské krajiny totiž vypadají velmi odlišně od toho, co bylo původně v roce 2011 navrhováno.

Obrovsky finančně náročná pyrotechnická asanace nebude nikdy provedena tak, aby byly zejména cílové plochy bezpečné (s tím, že asanací cílových ploch by se velmi narušily stávající cenné ekosystémy). Veřejnosti a zástupcům brdských obcí nebyla dosud prokazatelně ekonomicky doložena finanční výhodnost rušení brdského vojenského prostoru. V různých médiích (naposledy třeba zde) se uvádí, že by po případném zrušení VVP mělo armádě zůstat cvičiště o výměře 600ha. Toto číslo je pak porovnáváno s celkovou plochou současného VVP (cca 26 000ha), což je nesprávný postup velmi zkreslující skutečnosti. Fakta jsou taková, že těch 600ha je pouze cílová plocha Brda s tím, že by si AČR musela ponechat prakticky celou severovýchodní část VVP. Osud dalších nevyčistitelných dopadových ploch je rovnež ve hvězdách...

Mají tu vznikat třeba také takové nesmyslné a drahé domy přírody jako v jiných už existujících CHKO?? Abychom se mohli chodit dívat na rosnatku na obrázku či videu, protože jsou navíc zdejší bývalé střelnice nepřístupné??

 

Obrázek o smýšlení lidí v tomto směru si můžete udělat i na webových stránkách vojenského újezdu zde, kde je již dlouho zveřejněna anketa.

 

 

 

Zobrazení: 17606

Komentáře (3)

RSS feed komentářů
...

SKI Kvasejovice | o areálu

Areál bude v budoucnu rozsáhlý. Musíme ho tedy rozšiřovat postupně, proto se omlouváme, že není vše hned ideální. Naší snahou je právě i v této velikosti dodržet heslo: Areál pro rodinné lyžování za české ceny.

Výstavba skiareálu Kvasejovice je naplánována do těchto etap:

I. etapa - ukončená
Sjezdovky u vleků A, B a D s dojezdem až k silnici hotové i s nádrží na zasněžovací systém, vše osvětlené, zatím na přírodním sněhu bez strojového upravování.

II. etapa - rok 2013/2014
Sjezdovky u vleků A, B a D se třemi vleky v provozu, osvětlené a zasněžené, strojově upravované, dřevěná chata s občerstvením a půjčovna.

III. etapa - rok 2014 - ?
Všechny sjezdovky včetně čtvrtého vleku C v provozu, zasněžené, osvětlené s prodlouženou slalomkou a snowboardu až k vleku A, rozšíření dětské školy s vlekem E a dětským parkem.

IV. etapa - v plánu
Horská chata s ubytováním, možná i rozhledna a další...

Lyžujete ve vesnici, která je nejstarší vesnicí na Sedlecko-Prčicku. První zmínka o ní je roku 1045, kdy ji kníže Břetislav I. daroval Břevnovskému klášteru. Když první mniši osidlovali tento klášter, většinou přicházeli z německy mluvících zemí. Po cestě měli několik zastávek, kde je museli pohostit. Jednou ze zastávek byli pravděpodobně Kvasejovice. V raném středověku kvasit znamenalo hostit a je tedy možné, že právě z tohoto pojmenování vznikl název Kvasejovice.Jen at takto nedopadnou Brdy..........
Brdy , duben 01, 2013
...
Je to fakt. Jen ať raději zůstane ten újezd. Když vidím, jak se o to chtějí všichni rvát, tak to ať tam jsou raději jen VLS. (Je to takhle v pořádku, Romane?smilies/grin.gif)
pavel , duben 01, 2013
...
Zachovat vojenský újezd by bylo ze všeho nejlepší.
standa , březen 28, 2013

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2023 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů