Náhodné obrázky


Zdeněk Sedláček
Klínovec v dáli
Počet zobrazení:4908

171. plrp Rožmitál pod Třemšínem - palebné postavení 2K12 KUB u Vacíkova
Odpalovací zařízení 2P25 na břehu Baltu, foto Jan Kouba - OKaP MO
Počet zobrazení:5291

pohlednice do r. 1950
Lovecký zámeček Tři Trubky 1923
Počet zobrazení:4206
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow 39. - 40. týden 2006
39. - 40. týden 2006 | Tisk |  E-mail
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 06 březen 2008
Dění na Brdech se s přicházejícím podzimem jakoby uklidňuje, mnoho zpráv k zaznamenání se neobjevilo. Jinečtí dělostřelci dostali svého prvního Arthura, další dva se dostaví později. Je však otázka, zda je bude kam zaparkovat.

MF Dnes totiž přinesla informaci o tom, že rekonstrukce jineckých kasáren, která probíhá již třetím rokem, se zpožďuje. Nicméně jeden strategický objekt se již dokončit podařilo - tělocvičnu. Arthurové se tedy budou moci zabavit alepoň při míčových hrách. Sdružení Brdy - Res publica uskutečnilo svoji první konferenci. Ustanovilo orgány a diskutovalo o programu, radilo se co dál, jak dál atd. Armáda ČR ve VVP Boletice zatím v rámci cvičení Boleslavská hradba nacvičovala (a ještě nacvičovat bude) zásah proti narušitelům "objektů v chráněném prostoru". Souvislost mezi touto a předchozí zprávou nehledejte, vzbuzené asociace jsou čistě iluzorní. V bývalém klášteře na Sklace nad Mníškem byla zahájena výstava s názvem Potkáš-li starý strom, smekni… prezentující fotografie a obrazy z přírody, zejména starých stromů. Jsou-li v repertoáru zahrnuty i nějaké brdské kousky, není známo.
Došlo po uzávěrce: Aktuální informace z terénu: Vypouští se Hořejší padrťský rybník - brdští kapři se již chystají na vánoční stoly. Probíhá značení turistických tras ve zpřístupněných částech VVP - vítej člověče! Ve spodní části plochy Jordán byly vykáceny březové nálety...

Boleslavská hradba (externí odkaz) Skalka Hořejší padrťský rybník (externí odkaz) Bříza bělokorá - betula pendula (externí odkaz)

Zobrazení: 4089

Komentáře (0)

RSS feed komentářů

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2021 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů