Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Osmistovky 2009 za námi
Osmistovky 2009 za námi | Tisk |  E-mail
Napsal Pavel Wunsch   
Neděle, 04 říjen 2009

Tradiční výlet do Brd proběhl za účasti celkem sedmi vandrovníků v sobotu 3. října. Podnik lze označit jako zdařilý, včetně poněkud netypického motorizovaného přesunu uprostřed výpravy (Láz - Hutě), který nám umožnil zanořit se během jediného dne kromě hvozdů středobrdských i do oněch neprávem opomíjených třemšínských.

Hlavním tématem letošních,  trochu více badatelských než turistických osmistovek, byly totiž osudy brdských skláren. Výsledky terénního pátrání v tomto směru zaznamenává článek Romana Poustky.

I jinak ale bylo na co se dívat. Kromě překrásných barev podzimu, jimž dala jako každoročně mimořádně vyniknout mýtina na Skelné huti nad Lázem, jsme měli možnost pozorovat i věci zajímavé a neobvyklé. Tak například na "žluté" hřebenovce mezi Hengstem a Třemšínem se Škoda Popular Tudor z roku (odhadem) 1934 nevidí každý den Smile. Zajímavý byl i kamenný trigonometrický bod Gangloffovy sítě lesních sekcí a zkrátka nepřišli ani milovníci lesních velikánů: jedle nad Míšovem skutečně překonává svou mohutností všechno to, co je v našich lesích běžně k vidění.

A nakonec, jak vysvítá z fotografií, počasí nám bylo tentokrát nakloněno zcela mimořádně, když připravilo chladný, ale slunečný den.

Zobrazení: 3781

Komentáře (0)

RSS feed komentářů

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2021 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů