| Komentáře | Článek |
|---|---|
|
09.10.2025 21:59 - Anonymní Duben 1986- kveten 1988.RBZ Taky RBZ duben 1986 - květen 1988. |
Detail článku |
|
04.10.2025 20:46 - Petr No dneska jsem měl mnohem větší dohled než vůbec nabízí i samotná Šumava protože je možný že když opravdu přeje což dneska mi tak trochu z osvětlením horizontem už skoro dalo by se říct pomalu ale jistě zapadajícího Slunce tak trochu směrem na jihozápad nebo spíš trošičku na jih jsem něco dost vysokého viděl a i kdyby ne tak pořád jsem viděl například samotný šumavský vrcholky který jsou přibližně... |
Detail článku |
|
21.09.2025 08:50 - Zlata Laibl Zdravím, jsem taky potomkem rodu z Kolvína Laibl/Lajbl, Krátký, Kasal, Kraidl/Krajdl a i Noskovi tam máme. To vše jsou moji přímí předci. Ja sama jsem Laiblová. Vím, že kolem roku 1700 bydlel můj předek v č.p. 1 - Vavřinec Kasal, pak se tam taky vyskytovala č.p. 13, 19. Moc ráda bych věděla polohu těchto domů. Včera jsme v Kolvíně byli a moc jsme toho nenašli, bohužel. Kdyby měl někdo jakékoliv in... |
Detail článku |
|
08.09.2025 12:53 - Anonymní Včera v mimořádném jasnu kolem 14 hodin jsem viděl z Maršovického vrchu (od křížku 720m nm.) Brdy. Podle Google to nejde, ale myslím, že máte pravdu Vy, zajímavá informace. Tedy, když vidíte z Brd Ještěd a Hvozd, není důvod, aby nebyly vidět od nás Brdy. Bohužel nejsem dost technický, abych to vyfotil. Další úspěchy přeju Karel, Jablonec n.N. |
Detail článku |
|
01.09.2025 18:28 - Higi Ahoj Romane,dobrá sbírka motýlů! Osobní názor, zkus těm šmrdolivcům vysvětlit, že mají sedět chvíli nehnutě, zapozóvat a v klídku počkat, až je vyblejsknu. To je skoro neřešitelné. A když sednou, splácnou křídla a je po hehe.K mému podivu poprvé v životě zaznamenávám existenci Babočky bílé C. Překvapuje mne, že jsem o ní nikdy nezavadil. Jo, i ve stáří se dějí věci ... :-)Higi |
Detail článku |
|
18.07.2025 07:27 - Láďa I já jsem si v letech 84/85 užil klondaiku , byl jsem z Chrudimského útvaru 5136 , nic méně první rok se povedlo že mne a pár dalších převelely do Prahy na ubytovnu vojenských staveb v Malešicích a jezdilo se dělat na betonárku za letiště . Návrat z převelení byl s zastávkou v jincích odkud zpátky na Klondaik . Naštěstí s nami nepočítaly a tak nás poslaly na dovolenou . ( Neměli jídlo )Návrat z do... |
Detail článku |
|
04.06.2025 17:44 - Anonymní Sloužil jsem u vú 4280 v roce 1983-1984 na rotě RPSV (kotloš) ozvěte se někdo.ja som prisiel v84tom jazdil som s aviou ctz tvoje meno si pamatam ja som stano korl Já byl na Klondajku v roce 1985, vú 4280 Jince, 2 HSV, npr. Tomáš. Velitel VÚ mjr. Michal |
Detail článku |
|
02.06.2025 12:41 - Anonymní Skvělá práce, pane Poustka, o té lokalitě U Plouhu už jsem ve spojitosti s depotem premýšlel, ty známky težby tam jsou patrný, podle toho, co jsem o takových depotech četl, mohlo by to, co tam tenkrát dělníci našli, být votivním darem od lidí doby bronzové, tomu nahrává skutečnost, že v lokalitě jsou skalky, prameniště, to byly prý pro ukládání takových darů typická místa.Kuba |
Detail článku |
|
28.05.2025 17:22 - Anonymní Krasne |
Detail článku |
|
28.05.2025 17:21 - Anonymní Pekne cteni….. |
Detail článku |
|
23.05.2025 18:41 - Higi To není žádná vločka! To je brdský znak, který vymyslel pan Čáka. Slovo "vločka" pokládám za zmršeninu a neznalost.Higi |
Detail článku |
|
18.05.2025 12:16 - Sejkora Dobrý den, nebylo by možné zastřešit věž hradu a využít ji jako rozhlednu.Výhled na hrad Točník,Žebrák a Radeč ?Sejkora |
Detail článku |
