Náhodné obrázky


Klondajk
při startu
Počet zobrazení:6723

Pavel Wunsch
Hořejší Padrťský rybník, pohled od jihu
Počet zobrazení:2961

Jedová hora
zajištěná šachta dolu Barbora 2017
Počet zobrazení:893
Fotogalerie

Kategorie

 Zprávy (55 obrázků)
Zobrazení: 166755
Do této sekce jsou zařazeny fotografie vztahující se ke zprávám z Brd.


 Pohlednice z Brd (114 obrázků)
Zobrazení: 364434

Existovaly a existují vůbec nějaké pohlednice z Brd? Je možné je i dnes zakoupit a poslat? Tento odkaz vám určitě poskytne odpověď.

1.8.2000 jsme se na stránkách INOVY (brdy.unas.cz) zmínili o pohlednicích z Brd. Požádali jsme Vás, zda někdo nevíte, neznáte či dokonce nemáte nějaké pohlednice z Brd. A ejhle, jaké bylo naše překvapení. Díky sběrateli, panu ing. Josefu Švandrlíkovi, se na nás z elektronické pošty, už 3.8.2000, vysypala první pomyslná hromádka pohlednic. Byla to nádhera si tyto pohlednice prohlížet a tak vás nemůžeme o tento nádherný pohled ochudit. Pěkně se kochejte a nezohýbejte nám rohy, jelikož některé jsou velice vzácné exempláře.

Další kolekci zaslal Roman Poustka. Sbírka obsahuje i pohlednice z širšího podbrdského regionu. Můžeme jen závidět našim předkům co všechno mohli posílat svým přátelům z výletů či dovolených. Opět na nás dýchne atmosféra starých časů a můžeme si připomenout jak to na Brdech vypadalo dříve.

Máte-li u sebe pohlednici hodící se do našeho virtuálního archivu, neváhejte a pošlete nám její sken na redakce@brdy.org, rádi ji uveřejníme.

Ve dvou souborech pohledů (před r. 1950 a po r. 1950) jsou v základním nastavení pohledy setříděny od Zbraslavi ke Zbraslavi proti směru hodinových ručiček. 


 Obrázky ke článkům (1.459 obrázků)
Zobrazení: 5610130

Tento rozsáhlý soubor fotografií slouží jako úložiště fotografií v lepším rozlišení prezentovaných ve článcích jejich zmenšeninami. Ale pokud nečtete zrovna nějaký článek na našem webu, můžete se ponořit do tematicky, prostorově a časově zajímavě začleněných skupin fotografií i bez zdlouhavého čtení.

Vznik nového článku nemusí nutně znamenat i zrod zde umístěného souboru fotek, ale zpravidla tomu tak bývá. Kromě několika výjimek zatím není propojeno prohlížení fotek s články (snadno se na články od fotek nedostanete).


 Veřejná fotogalerie (1.107 obrázků)
Zobrazení: 3521580

Všechny fotogalerie, na které směřovaly odkazy z Brdských stránek, byly vždy orientovány ryze autorsky, tzn. že byly prezentací snímků jediného člověka. Čas od času nám však do redakce dorazilo pár zajímavých obrázků, které rozhodně stály za zveřejnění, ale vzhledem k jejich malému množství nebylo v danou chvíli perspektivní pro ně vytvářet vlastní prezentaci. Proto vznikl nápad zřídit jakousi veřejnou fotogalerii, v níž budou moci své snímky prezentovat všichni, kteří si nechtějí otevřít fotogalerii vlastní.

A jak vlastně mají zájemci o zveřejnění svých fotek postupovat? Stačí, když své obrázky v elektronické podobě pošlou na adresu Brdských stránek (redakce@brdy.org). Snímky by měly být zpracovány v náležité kvalitě a poslány v nějakém obvyklém a pokud možno komprimovaném formátu. Před zasláním většího množství snímků bude vhodnější napřed odeslat oznamovací e-mailovou zprávu a počkat na další pokyny z naší strany. Ve zprávě by také měl být uveden popis každého snímku:

  • kde a kdy byl pořízen
  • co konkrétně je na snímku vidět
  • případně další informace (objektiv, fotomateriál apod.)

A jak budeme postupovat my? Doručené snímky upravíme pro potřeby prezentace (velikost, formát apod.), opatříme popisem či komentářem, který byl uveden v příchozím e-mailu, a poté takto zpracované výstupy pošleme autorovi k posouzení. V případě jeho souhlasu budou obrázky zveřejněny, v případě nesouhlasu budeme jednat dál. Vyhrazujeme si možnost výběru, snímky nechceme zveřejňovat za každou cenu. Nejde nám o to, aby se vždy jednalo o profesionální výtvory na nejvyšší úrovni, nicméně fotogalerie by nějaký, byť minimální standard, mít měla.

Přejeme nám všem mnoho pěkných obrázků...[RM]: Registrovaní úživatelé
[SM]: Administrátoři

Celkem 2.735 obrázků.
Zobrazení celkem: 9.657.683

Powered by: PonyGallery ML
Version 2.5.0, BUILD 20071208
© 2019 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů