Náhodné obrázky


František Zvoneček
Od Padrťských rybníků
Počet zobrazení:2908

Seminář "Ochrana Brd povojenských" 2011
Mgr. Jana Bělová - Litinové drobné architektury ve VÚ Brdy a související tématika
Počet zobrazení:2724

Hvíždinec
osamocená borovice
Počet zobrazení:3722
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Spanilé jízdy čtyřkolek a offroadů po Brdech
Spanilé jízdy čtyřkolek a offroadů po Brdech | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Úterý, 07 leden 2014

 Je to asi právě jeden rok, co jsme se tady na webu rozčilovali nad tím, jak si někdo z protipožárního pásu na Toku (v nejmokřejších místech) dělal cvičný polygon s terénním autem. Pořídil i video dokumentaci a umístil ji na youtube. Bohužel je již dnes označena jako soukromá, a tedy ji nelze snadno prohlížet. Škoda, poučíme se tedy do budoucna. Letos (2014) se uskutečnila na Nový rok v jihozápadních Brdech další podobně zdokumentovaná spanilá jízda, tentokrát celého pelotonu čtyřkolek a motorek. Pro jistotu jsem vám všem, kterým to není lhostejné, z dostupných videí udělal snímky, abychom o některé vydařené záběry do budoucna nepřišli.

Dalším důvodem, proč jsem se rozhodl to nastudovat a uveřejnit, je také to, že by mohl tento článek číst někdo, kdo by s nevítanými návštěvníky lesa dokázal něco zpětně udělat. Z roku 2009 pochází zpráva, že se skutečně hony na čtyřkolky dělají - policejní terénní motocykl nahání pomocí vrtulníku skupinu nezvaných vetřelců do léček. Mám informace o tom, že alespoň plzeňští dopravní policisté v tomto i nadále s využitím vrtulníku pokračují, byť se možná nezaměřují zrovna na Brdy. Pravdou zůstává, že je velmi nesnadné proti tomuto fenoménu bojovat.

Do ČR se dovezlo spoustu 4kolek, ale jejich majitelé nemají prakticky, kam s nimi jezdit. Možná by se nabízelo řešení v podobě vyhrazené dopadové plochy nebo důlního prostoru s ohledem na okolní život a vegetační dobu.

Normálně bych vám chtěl popřát hezké počtení a pokoukání (řazeno od nejmladších příspěvků), ale...

 

 

 Prezentace spanilé jízdy Štítov - Teslíny a zpět (1.1.2014)

V záběrech je vidět trasa výpravy, SPZ mnohých účastníků a i to, že alespoň někteří jezdci popíjeli alkohol. Videa z jízdy byla k dispozici zde a zde. Zřejmě jde o pravidelnou akci, protože podobná se konala (a je zdokumentovaná viz níže) i na Nový rok v roce 2008.

Active ImageActive Image

 

 

Active ImageActive ImageActive Image
Active ImageActive Image Active Image
Active Image Active ImageActive Image
Active Image Active ImageActive Image
Active ImageActive ImageActive Image
Active ImageActive ImageActive Image

  

 

Active ImageActive Image Active Image
Active ImageActive ImageActive Image

 

Individuální jízda motorkáře prezentovaná jako hledání vojenského letiště (červen 2013) 

Trasa: Obecnice-začátek Alianky-Jinecká Baština-U Bílého křížku-letiště pod Hejlákem. Z videa je patrno, jak jsou hlavní průjezdné cesty rozbité (no, dobře, že jsou). Záběry jsem z videa nepořizoval, protože na nich není vidět ani jezdce ani stroj, přesto již není video dostupné.

 

Setkání Jeep Strašice (21.-22.12.2012)

Tento podnik byl uskutečněn ve vší počestnosti a cca s respektem k přírodě, pokud lze z dokumentace na této adrese vyrozumět. Proto nelze ani očekávat, že by svou prezentaci chtěli nějak ukrývat nebo rušit.

 

Adrenalinový průjezd močálu u protipožárního pásu poblíž vrcholu Toku (6.1.2012) 

Na youtube bylo k mání veřejné video, po jehož shlédnutí a dvoudenním přemýšlení jsem došel k názoru, že je to na Toku (viz zákres do ortofota níže). Bohužel řidič terénního vozu už video učinil soukromým. Vzpomínám si, že to bylo po chvilce jízdy poměrně zdařilé uvíznutí v nekonečném bahně. Nakonec jsem ale zde našel zdařilou dokumentaci, z níž jsem pro vás pořídil zjednodušený záznam: 

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázek

Žádný obrázek

  

Malá skupinka motorkářů projížděla otevřenou cyklostezku přes Hořejší Padrťský rybník (19.11.2011) 

Byla idylická sobota s modrou oblohou a tušením mrazu... znáte to. Ale stačilo jen pár minut hluku a smradu a byl pro mne zkažen celý den, ba víkend. Tentokrát jde o moje fotografie, omluvte mne, u Hořejšáku běžně nefotím, neměl jsem foťák v pohotovosti. Příště se snad polepším.

Žádný obrázekŽádný obrázek

 

Off road club si vyjel na trasu Strašice - Míšov a zpět (24.-26.6.2011)

Tato akce byla plánovaná a na webu "M&M 4x4 off road club" se pod jmény Roman, Aleš, Jarda, Petr a Ginťas skrývají skuteční lidé a jejich čtyřkoloví těžcí miláčci. Zjistili jsme to díky upozornění na zdejším vzkazovníku, a pak podle fotek, které jsou dnes již na webech nepřstupné, a podle videí jsme dali dohromady trasu 1. dne: Rudná-Loděnice-Karlštejn-Beroun-Zdice-Žebrák-exit Mýto-panelka na Strašice-Bahna, následně i 2. dne: letiště u Hejláku, Houpák a okolí, přejezd do Míšova kolem Dolejšího P. rybníka, pak zřejmě zpět přes Strašice.

Jeden horlivý brdomil také tehdy sepsal dle videí a fotek seznam zjištěných SPZ : 6S2 0860, 2E9 0256, 1AA 2910, 9A5 4903, 4P0 0122, 7B2 6801, 1AF 3283, 1AL 7755.  

 

Další výlet od Příbrami na Roviny (2009?)

V lednu 2010 jsme byli upozorněni na další otřesnou galerii, bohužel již dnes není přístupná. Tehdy jsme zjistili, že fotografie č. 1-3 a 5 jsou z parkoviště u Lidlu v Příbrami, č. 4 - cesta do Rožmitálu (mezi Jamkami a kapličkou nad Struhami) a dále viz seznam (tehdy ve vzkazovníku):

 

 

fotky kolem č. 20 - Praha (863m)
č.63 - Na Rovinách
č.65 - rozcestí severně od Rovin
č.112 - Peterák
č.88-92, 114, 117 - sjezd z Peteráku do Lizu
č.95, 97-102, 147, 148, 149, 151 - V lizu (severně od Rovin)
č.164 - pro pana Burleho
č.169 - že by stoka kolem rybníků??
č.199-205 - lomeček mezi Rovinama a Př. Záběhlou 

 

Grizzly a KingQuad se opět vydali na jižní Brdy (25.1.2009) 

Z čistě encyklopedických důvodů přidávám i tuto položku, obdivuji se tomu, že někdo dobrovolně a v takové míře prezentuje sebe coby ničitele přírody. Zde na Třemšíně, na jihobrdském hřebeni a jinde.

  

Off road club si vyjel na vyjížďku nazvanou "Trening - prosinec 2008"

Lokalizace ve vzkazovníku se tehdy zdařila takto: TRENING PROSINEC 2008 by se mohl odehrávat na souřadnicích 49°41'52.51"N; 13°54'30.54"E na Albrechtském potoce jižně od Kloboučku. Proto asi zůstalo více fotografií, z nichž nějaké vybírám:

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

 

Okolí Chynína a rybník V ouličkách zřejmě často navštěvuje náš Grizzly (i v listopadu 2008)

Co na to asi říkají místní zemědělci? Nebo co říkají lidé z Železného Újezda, že mají rozoranou hráz? 

 

Grizzly a jeho kamarádi si opět vyjeli na Třemšínsko (23.8.2008)

Navštívili třeba hřeben Třemšín - Hengst, Třemšínskou boudu, ale zdá se, že i přírodní rezervaci Getsemanku (tehdy ještě samostatnou severní část), kde se nerozpakovali ničit zdejší podmáčenou cestu.

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

 

Off road club si vyjel na vyjížďku nazvanou "Terén - červen 2008"

Tehdy ve vzkazovníku k fotkám č. 037 a 038 uvádím, že jsou z míst 49°42'7.87"N; 13°54'44.01"E, pár desítek metrů jižně od asfaltky kolem Kloboučku na Tok. U čísla 026, 053, 054 a 056 je vidět Pilská nádrž. Protože zmíněná fotogalerie od těch dob kupodivu.-) nějak prořídla..., přikládám pro jistotu pár obrázků:

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

 

Trio čtyřkolek po celých Brdech (29.3.2008) 

Grizzly (to je ten jihobrdský jezdec ze 7.10.2007, 13.9.2007 a z dalších vyjížděk) si přizval kamarády Karla a Červíka, společně navštívili Třemšín, bd. Moricku, bd. Roubenku, Prahu a Tok. Dokumentace je zde 

 

Novoroční jízda Štítov - Míšov - Marásek a zpět (1.1.2008) 

Velká akce čtyřkolek a motorek se uskutečnila k oslavě nového roku. Naštěstí je dokumentovaná Grizzlym. 

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

  

Další bezstarostná jízda na jižních Brdech (7.10.2007)

Stejný jezdec jako 13.9.2007 se prezentuje na tomto videu. Není to nic povedeného, ale je zřejmé, že si rád myje kolečka svého motorového miláčka v EVL Bradava (lokalita raka kamenáče) těsně pod Míšovem.

Žádný obrázek

  

Bezstarostné ježdění po jižních Brdech (13.9.2007) 

Nepříliš kvalitní video sestříhané z fotek ukazuje, jak prázdné kdysi bylo Třemšínsko. Autor, zřejmě z Nových Mitrovic, zajíždí na hlavní hřeben, na Třemšín, ale i do jiných míst včetně jihobrdských rezervací. Sám o sobě na vzkazovníku prohlašoval, že je zdravotně indisponován, proto ho to prý opravňuje používat tento druh přepravy. S tím samozřejmě (pokud je to pravda) lze jen souhlasit, ale zároveň by se k tomu mělo uvést, že zdravotní hendikep nikoho neopravňuje porušovat zákazy vjezdu, projíždět skrze MZCHÚ, koupat se s motorovým miláčkem v potoce a podobně. Nu, posuďte sami, Grizzly tu má pěknou řádku dalších prezentovaných jízd a to jednak sólo výprav, a pak zřejmě podle jeho slov i celých velkých hendikepovaných skupin.

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

Spanilá jízda skrze Brdy (13-.15.8.1999) 

Kdybychom pátrali hlouběji do minulosti, nalezneme třeba na webu Pavla Čámského informaci, že se konalo něco jako spanilá jízda offroadů na Červeném potoce. Podařilo se mi zidentifikovat jím uveřejněnou fotku s galerií na těchto stránkách - bylo to už v roce 1999... a cesta vedla snad po celém VVP.

 

Na stopy čtyřkolkářů lze narazit skoro na každém kroku. Hovořilo se o nich už i v článku o milířích, v cestopisu z roku 2006, ale i kontrastně v článku o staré brdské turistice. 

Asi všichni víme, kde všude v našem okolí jsou plechovo-plastoví miláčci ustájeni, pozná se to snadno. Majitelé je často vystavují na sluníčko i na odiv, leští je a tůrují do vysokých otáček, nejradši snad v blízkosti dětských kočárků nebo vycházkovými holemi opatřených pochůzkářů.

Tímto vyzývám ty, kteří vědí o podobně drastickém pohybu nezvaných motorových miláčků (nebo i o jejich dokumentaci) na Brdech, aby přispěli s troškou do mlýna. Máte ve vašem okolí podobný problém? Nebo se to týká jen středních a jižních Brd? Myslím, že by se to mohlo postupně rozumně rozrůst do větší galerie. Vězte, že těch, co tu nejsou zdokumentovaní, je bohužel mnohokrát více. Předem díky.

 


 

Dne 16.1.2014 se na mne obrátil David Benetka (Dave4x4) s tím, že by chtěl stáhnout fotografie. Jako důvod uvádí - cituji: "Máme problémy většinou s končetinami, tedy poranění míchy atd. 99% z nás má čtyřkolku psanou státem jako invalidní vozík, vjezd byl konzultovat a schválen včetně povoleních." Zároveň chtěl upozornit na to, že - cituji: "Velice nás celou skupinu pobuřuje Vaše poslední věta o slepcích." Z těchto důvodů jsem upravil článek tak, aby bylo jasné, o jakou skupinu jde - tedy o skupinu hendikepovaných osob, které obdržely povolení ke vjezdu do lesa a to přímo do maloplošných zvláště chráněných území přírody. K úplnému stahování informací a fotografií o pojížďkách Dave4x4 a jeho kamarádů jsem však nepřistoupil, nezdá se mi to objektivní, neboť ve chvíli, kdy vás v lese míjí skupina 4kolkářů, nikdo se vám neprokazuje průkazem a povolením vjezdu. Proto to tu ponechávám s tím, že (pokud je to pravda) část řvoucích motorů na vrchovině mají na svědomí naši hendikepovaní spoluobčané, kteří mají takové výlety oficiálně povolené. Pouze jsem drobně poupravil text a zneviditelnil fotografie, které více dokumentují zázemí Dave4x4.

Zobrazení: 54635

Komentáře (186)

RSS feed komentářů
 1 2 3 4 5 6 7 >  Last ›
Silvarium.cz - k tématu
rp98 , únor 13, 2014 | url
Jděte všichni aktivisté do háje!
Většina chytráků zde dává za příklad Německo,Rakousko apod.To by bylo zde krásné,čisté a úhledné.Jenže tu vládnou stále zasraní a zbytečně na náš úkor zazobaní komunisté,kterým nikdo ještě nezkřivil ani vlásek.Až to bude od této sebranky vyčištěné,tak se můžeme těmto státům se smyslem pro čistotu a pořádek přiblížit.Jelikož se do této doby nesetla jediná hlava zasraného bolševika,tak se bude jezdit dál.Já osobně slibuji,až Poustka a jemu podobní rádoby ekologicky zaměření sejmou alespoň 3-5 takových vládnoucích komunistů,tak mu osobně dojedu s mou motorkou až k domovu a s pokorou mu jí předám a ať si s ní dělá co on uzná za vhodné.Prostě mu jí věnuji!Jenže tento model nesetne ani jednu hlavu zasraného bolševika,tak já budu stále jezdit po těch krásných Brdech,dokud mi to zdraví umožní!Prosté je jedno,BRDY PATŘÍ VŠEM,AŤ S BENZÍNEM,ČI BEZ NĚJ!Pěšky,nebo s motorem.Každého svobodná volba při návštěvě tohoto pohoří.s pozdravem bukaj
starousedlík s vůní benzínu , únor 11, 2014
...
Dneska zase supr kroseníčko.
Petr , únor 09, 2014
...
Tak Pavlíku,máš pravdu že jsem po sobě nezkontreoloval pravopis,nicméně trvám na tom co jsem napsal a myslím že za toho idiota jsi stále Ty.Máš veliké štěstí,že se takovými jako Ty nechci zabývat osobně,mohlo by být více srandy.Ti co mě znají by Ti to určitě potvrdili.Neškodilo by taky,kdyby jsi se někdy od kompu zvedl a šel se projít do ,,zdevastovaného lesa,,možná by ti to pomohlo,sice o tom pochybuji,ale chtěl jsem Ti udělat radost.
pirda , únor 09, 2014
...
nějak se nám ta diskuse zvrhává uplně jiným směrem, než pro který byla založena.smilies/angry.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gif
Bimbajs , únor 09, 2014
pavel
přestan psát ty tvý ubohý kecy smilies/cry.gif
Jiří , únor 09, 2014
...
Hele, pirda, základku jsi absolvoval? Asi ne celou, že? S gramatikou to moc nejde co? To jen taková připomínka, až budeš chtít někoho nazývat idiotem. Nauč se nejdřív číst, psát a počítat, pobav se s dětičkama, které jsou zhruba na tvé mentální úrovni, popros mamču, ať ti utře nudli - no a jdi si hajnout. Zítra bude líp. smilies/grin.gif No jo, klasika, víc takových inteligentů, jako tenhle, chroust a Petr - a uděláme tady z toho večírek zvláštní školy.smilies/wink.gif
pavel , únor 09, 2014
...
valasskakrajina.cz/prijeli-jste-na-motorce-neobslouzime-vas
Woodcraft , únor 08, 2014
...
Petrovi popřejeme pěkné ježdění smilies/grin.gifsmilies/grin.gif
A doufejme,že brzy se u nás také zavedou demokratická pravidla,která platí např.ve Švýcarsku,Rakousku,Německu,ohledně ochrany přírody.Inspirujme se tam.Neb jak napsal správně pan Bimbajs,sami se budeme dohadovat deset leta stejně to nic nepřinese.
Václav , únor 08, 2014
...
Dobrý den ve spolek,jsem znechucen po přečtení těchto stránek.A že to není první EKOBLÁBOL co jsem četl.Mám i dost známích v národním parku české švícarsko,polesných a hajných,ale to co zde uvádí zakladatel je opravdu silná káva a u těch ,,fundovaných,,které znám to vyvolalo pobavení a úsměv.A proč jsem to všechno psal?????Jen z toho důvodu,že jestli Vás někdo nazve IDIOTEM a podobnými tituly,tak mu budu muset dát za pravdu a budu za ním stát.A jsem si jist,že takových co to udělali a udělají bude mnoho.Děkuji za pozornost a přeji Vám jen to nej.......smilies/grin.gif
pirda , únor 08, 2014
...
Čau ve spolek. Tak zítra zase zakrosíme. Jede nás osm, jestli někdo chce tak se může přidat.
Petr , únor 08, 2014
Holá fakta
Jáké přivlastňování? Co to blábolíte? Do vojenského újezdu je povolen vstup pěšky nebo na kolech, lyžích atd. jen po několika vybraných cestách o víkendech a svátcích. Vjezd jakýchkoliv motorových vozidel je bez příslušného povolení zakázán, a to nejen v Brdech, ale i v jakémkoliv "obyčejném" lese.
Brdomil , únor 08, 2014
pane pavle
pane pavle vypadá to že si ty brdy už chtějí přivlastnit všichni pěšáci včetně vás ! Když pro čtyřkolkáře není místo.
charous , únor 08, 2014
...
pane Pavle, ptámse: není lepší vyhradit čtyrkolkářům místo a mít je "pod kontrolou" než být zásadně zásadně proti a pak tady rozepisovat, jaká je to blbost kupovat kolku pro zábavu a řešit tady a na jiných webech ilegální offroad? Je to stejné, jako když řeknete kolistům, aby nejezdili po silnici, že z důvodu dnešního hustého provozu pro ně není místo a zbytečně by mohli zemřít po střetu s autem. Takhle se to skutečně řešit nedá.
Bimbajs , únor 08, 2014
...
Pane Bimbajs, představte si, že zrovna s panem Poustkou máme na některé (a docela zásadní ) věci, dost odlišný názor. Ale pokud jde o kolky a motorky v Brdech, tam se asi moc nelišíme. Neřekl bych, že všechny urážím. Jen uvádím svůj názor - a skutečně si myslím, že kupovoat si třeba čtyřkolku jen tak na "blbnutí" je prostě hloupost. Aspoň u nás, kde je pro ně jen minimální prostor. Pokud někoho uráží, že si o něm myslím, že je trouba , je to jeho věc . Mně je třeba docela fuk, když tu o mně nějaký chroust nebo charous či jak si říká, napíše že jsem blbec. To je zase jeho věc a jeho názor. Vymlouvat mu to nebudu. Není to podstatné. Naopak podstatné je, že pro čtyřkolky, motorky a podobná udělátka v Brdech místo není - a věřím, že hlavně nikdy nebude. Hezký večer.
pavel , únor 08, 2014
...
Třeba Stropnický a Babiš pro to pochopení mít budou.To jen konstatuji,nevolil jsem je,jen jsem četl Babišovi názory na Šumavu,které se mi sice dvakrát nelíbily.Tak se nechme překvapit.Třeba nastane zázrak schůdný pro oba názorové proudy.smilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
Lump z Brd :) , únor 07, 2014 | url
lump
jo osvícení tak to si asi v terénu jen tak legálně nezajezdíme
charous , únor 07, 2014
...
pane Pavle, blbci se najdou všude, kolik řidičů projelo na červenou a nesmí se to? nechápu pouze , proč urážíte všechny čtyrkolkáře potažmo motorkáře a pod. připadáte mi stejný jako pan Poustka, který čtyrkolkářům za jejich názordává ban- zablokuje je, ale když jeho příznivec vyhrožuje zabitím, jako zastřelením, oběšením, natahováním drátů mezi stromy a pod.- to je v pořádku. Pak chtějí ekologové něco řešit?

(pozn. rp: upřesňuji, že diskusi nechávám volně probíhat, nikdo nebyl do přidání tohoto příspěvku zablokován)
Bimbajs , únor 07, 2014
...
Charousi,takto prosím ne.Vždyt bych to také mohl tak napsat."Motorkáři jsou stejně všichni blbci".A můžem se hádat do nekonečna!!Víte,oni tady nejsou všichni ortodoxtí ekoaktivisté,jen je třeba oboustranně přemýšlet.Já fakt zastávám názor,že Brdy mají maximálně možně zůstat přírodní,bez civilizačních výplodů a vymožeností.Ale když vy nebudete mít možnost někde volně a oficiálně jezdit,blbnout,dělat triky,tak,to nikam nepovede.Ty Bahna by snad mohla být vhodná,armáda tam dělá tu jejich akci,tak by snad šlo,aby tam mohli i motorky.Budiž.Jenže to bude muset někdo prosadit a schválit.Což nejspíš bude problém.Ale snad už dojde také k osvícení politiků,je načase.
Lump z Brd :) , únor 07, 2014 | url
...
Jsem osobně sice jednoznačným odpůrcem pohybu jakýchkoli motorových vehiklů po Brdech, nicméně by se tu asi opravdu dal najít průnik mezi zájmy jejich fanoušků a ochrany přírody. Jednak by to možná opravdu mohla být ta vzpomínaná Bahna a pak asi taky cvičiště vojenské autoškoly na Hrachovišti. Ale sotva si dovedu představit, že by tyto lokality mohly být k těmhle účelům využívány trvale, ale spíš jen několikrát do roka. Na Bahnech může být možná problém ještě s nějakou municí (případně i jinými poklady, které se tam třeba ještě skrývají ), Hrachoviště zase není nijak extra rozsáhlé. Určitě je třeba odmítnout lokality jako Tok, Jordán, Padrť a Kolvín - a samozřejmě by vůbec nepřicházely v úvahu nějaké terénní kratochvíle mimo bezlesí a v okolí vodotečí. Myslím, že pro zmíněné lokality a jejich občasné využití k podobným akcím by projevila pochopení i Správa CHKO, pokud v Brdech vznikne (management těchto lokalit o jejich občasném podobném využití uvažuje ) . Jinak ale je pro něco takového asi přeci jen lepší si udělat výlet třeba na Mostecko nebo Ostravsko, možná i na Kladensko. Je to těžké, nikdo nikoho nenutí si ty krámy kupovat, je to blbost jejich majitelů, že si je pořídili a pak pořádně nemají, kde by s nimi jezdili. I když některé okresky, nebo třeba tankovka u Strašic jsou taky vděčný terén - a legální.smilies/wink.gif
Jen se nemohu zbavit pocitu, že by to stejně asi moc nefungovalo, protože jak znám některé lidi, asi by se sotva spokojili s vyhrazeným prostorem, ale lákal by je ten zakázaný. Protože - to je přece ten správný adrenalin. Proto bych byl pro to, aby to v Brdech raději nebylo povoleno nikde.
pavel , únor 07, 2014
bimbajs
máš pravdu bimbajs je to prostě banda blbců a motorkáři jsou pro ně jenom hovada
charous , únor 07, 2014 | url
...
to by mě taky zajímalo, protože jak to znám a vím, jak vypadalo když se dělal třeba dálniční okruh kolem Plzně nebo kauza dálnice přes České středohoří, tak si myslím, že to vyšumí a bude! Můžu posílat kvanta žádostí, když se proti tomu postaví "ekologové" a bude se jednat tak cca 10 let, než se dojde k nějakému závěru. Předpokládám k zápornému. Tak, jak je u nás zvykem!
Bimbajs , únor 07, 2014
bimbajs
a kdo to povolí ?
charous , únor 07, 2014
...
Bahna znám, sloužil jsem na vojně ve Strašicích, je tam prostoru, že by jsme nevěděli, co s ním! smilies/grin.gif
Bimbajs , únor 07, 2014
kompromis
vysvětlete to taky rp96
charous , únor 07, 2014 | url
Bimbajs
Jasné.Ačkoli "kopu"za tiché Brdy,je třeba najít kompromis.Jsem rád,že konečně se našla cesta alespoň dvou,se nehádat a spíše hledat řešení.Já bych myslel,že by to mohly být vzpomínaná Bahna.Sice by to asi nevyřešilo vše,ale mnohé snad ano.
Lump z Brd :) , únor 07, 2014 | url
...
pane Lumpe, všimněte si, koho oslovuji, jinak s vámi plně souhlasím s tím, že kdyby bylo kde, mnohé by se vyřešilo. a rozhodně by stálo za to zaplatit těch třeba dvěstě korun jako zrovna v tom Polsku, než být na těchto "ekologických" forech vláčen.
Bimbajs , únor 07, 2014
...
Pane Bimbajsi,nepřekrucujte prosím můj názor,nemyslím to zle,zbytečně plamenně tu diskutuje několik příspěvkářů z obou stran.Jádrem věci je opravdu označení hendikepovaného občana,tedy jeho dopravního prostředku,pomůcky,který používá.Ostatním bych přál opravdu pořádný prostor,jak jste například popisoval to území v Polsku,na řádění.Doufám,že souhlasíte,že by to mohlo mnohé vyřešit.
Lump z Brd :) , únor 07, 2014 | url
...
pane Pavle, já to vidim jinak, už tady nehodlám mlátit prázdnou slámu, opravdu všechno nechám na úřadu, uvidíme, čí argumentace bude jasná. I kdyby tu byla jen jedna fotka od třetí osoby, neopravňuje to nikoho ji užívat pro nějaké svoje argumentace.
co se týká invalidů- po přečtení několika odstavců tady- i kdyby byla kolka polepená samolepkami se znakem invalidů odzhora až dolů, je to uplně jedno, protože vždy tady bude pranýřován viz. pan Dave 4x4.Přestože byl pan Poustka požádán o odstranění fotek, odstranit je nehodlá. Takže asi tak!
Bimbajs , únor 07, 2014
...
Jen podotknu,že pokud invalidní člověk má povolen vjezd do míst,kam je vjezd zakázán,má být řádně a zřetelně označen.At již je to parkoviště nebo jiné místo.Označení není stigma,naopak,je to proto,aby ostatní na tohoto člověka brali ohled.Ohled,který si invalidní spoluobčané právem zaslouží.
Ti ostatní,často předvádějící své kousky v oblasti Padrtě,Teslín zákon jasně porušují.Trasa "Spanilé jízdy"byla zachycena tak dokonale tvůrcem a majitelem videa,že je naprosto jasná a nezpochybnitelná.
Lump z Brd :) , únor 07, 2014
...
Pane Bimbajs, trochu Vám asi hapruje argumentace. 1 ) Ty fotky (snad až na několik výjimek ) si pořídili sami účastníci těch akcí (tedy nikoli někdo třetí ) ; 2 ) ti samí účastníci a autoři těch fotek je umístili na veřejně přístupné stránky a umožnili i jejich sdílení; 3 ) celá řada míst, kde jsou účastníci zachyceni "v akci" je bez problémů snadno identifikovatelná (samozřejmě pro ty, kteří to tam skutečně dobře znají ) jako lokality, které jsou buď: a ) uvnitř vojenského újezdu v jeho zcela nepřístupné části (tedy nepřístupné i pro "invalidy" ) ; b ) uvnitř MZCHÚ - dokonce i v terénu a mimo účelové komunikace, kam by neměli vstupovat ani turisté, ani invalidi, natož aby tam svým počínáním ten terén a vegetaci devastovali. Tyto lokality nejen, že jsou snadno identifikovatelné, ale i nezaměnitelné s jinými. (Chápu, že vám asi připadá les jako les, louka jako louka a močál jako močál, ale ono to tak (naštěstí ) není. I kdyby někteří z účastníků snad povolením ke vjezdu disponovali, mohu vás ujistit, že na 100% žádné takové povolení by nebylo vydáno za účelem devastace přírody.
pavel , únor 07, 2014
...
pro Brdy zákon. O tom nikdo nepochybuje, nejdřív ale ať jednají kompetentní orgány a ne že zde budou pranýřováni i invalidé a pod. Nejdřív má být případ od případu prošetřen, potom můžete něco takového psát. Je to stejné, jako bych vás vyfotil před semaforem na kole, umístil na svůj web s komentářem, že jste projel na červenou a tím jste porušil zákon. Pro neznalého, který nevi, kde byly fotky pořízeny, je pak jednoduché si myslet cokoliv, co pod foto napíšete. Co když byly fotky pořízeny na soukromém pozemku se svolením majitele? Co když někteří opravdu povolení měli? Úmyslně píši "někteří" z důvodu dalších komentářů.
Bimbajs , únor 07, 2014
...
Tato videa a fota byla původně vyvěšena -Facebook,Rajče,YouTube atp.,volně ke shlédnutí,sdílení,hodnocení a byla celkem hojně navštěvována a komentována,povětšinou velmi pozitivně.
Což bylo v "pořádku".
Tento web je předně zaměřen na brdskou přírodu,zajímavosti,historii.Zabývá se však i různými nepříznivostmi,nešvary,jako např.rozsáhlou těžbou,sporným vodohospodářstvím,vjezdem motorových vozidel a v neposlední řadě nepříznivou prognózou budoucnosti tohoto krásného pohoří.
Vjezd motorových vozidel,všeho druhu zakazuje nejen lesní zákon,ale i zákon o vojenských újezech.Zde proto došlo k negativní rekci,narozdíl od té,co byla na sociálních sítích.
Je správné,z vašeho pohledu,stěžovat si na porušování zákona o ochraně osobnosti.Předně je však správné,aby se kompetentní orgány začaly zabývat dodržováním zákona,který platí na Šumavě,Doupově,Jeseníkách a doufejme i v Brdech.
Brdy zákon , únor 06, 2014 | url
...
jo, já už mám to potvrzení taky, uvidíme, jak budou úředníci rychlí!smilies/grin.gif
Bimbajs , únor 06, 2014
...
Přesně tak pane Bimbajs, mají zde majitelé stránek dost silné nervy a snad mají i dost peněz na to odškodnění pro všechny ty lidi co jsou tady vyvěšení. Taky už mi přišlo potvrzení z podatelny UOOU.
OldFox , únor 06, 2014
...
pane Pavle, uvidíme, jak hodně legálně umístili tito" ekologičtí aktivisté" fotky čtyrkolkářů, motorkářů a offrouďáků na svůj web. Pak se můžem bavit dál o pašácích a pod.
Bimbajs , únor 06, 2014
výlet
Omlouvám se za nevyžádaný příspěvek, vzhledem k tomu, že se diskuse přesunula sem, se chci zeptat, kdo jedete v sobotu? Bůrek, lom v Mítově, grill a dál
Grizzly , únor 06, 2014
Ptám se proč?
Tak jsem po delší době nakoukl do této diskuze a jste jako malé děti!Raději si připravte stroje,přezujte na nové pneu,přejít hlavně brzdy,ať nepřejedete nějakého pěšáka,či cyklistu.Protože budou po těchto výměnách názorů na www.brdy.cz podstatně agresivnější ,drzejší a možná i v cestě Vám budou stát,až po těchto lesích pojedete.Já mám stroj v řádku,připraven,nově vycpaný výfuk a tankovat pořádnej hořlavej benzin.Nejlépe 100okt od Benziny!Už mi to přijde moc vyhrocené!Až si to rozdělej vládnoucí komunisti místo trafik,protože už vše s Klausem rozkradli a ten věčně vožralej Zeman jim to rád dá,protože je línej přemejšlet.Tak tu budou resorty pro zbytečně zazobané bolševiky!To budeme mít pomalu a jistě po srandě.Tak pánové a dámy.Jezděte lehce a tiše,ať je nevzbudíme!!
starousedlík s vůní benzínu , únor 06, 2014
...
Hmm - už vidím ty žaloby: "Žalobce : Bimbajs, atd., zastoupený...;
žalovaný: Brdomil, atd., zastoupený...." smilies/grin.gif
Tohle je opravdu zábavný seriál. Šikulové si nejdřív pořídí vlastní dokumentaci toho, jací jsou pašáci a jak pro ně zákony neplatí, chlubí se tím na veřejných sítích, a pak se mohou přeskočit vzteky, že to někdo začne shromažďovat k předání příslušným orgánům k řešení.
Vždycky se těším, jaké další perly si tu přečtu. smilies/smiley.gif
pavel , únor 06, 2014
...
pane Brdomile, nevšiml jsem si, že by jsme si potykali a navíc to vyhrožování...., neřežte si pod sebou větev!!!
Bimbajs , únor 05, 2014
...
pane Brdomile, odkud berete to přesvědčení, že jezdím v Brdském újezdu a navíc nelegálně? vy jste mě tam viděl nebo někdo jiný? Mě se pouze nelíbí, když někdo poukazuje na dodržování zákonů, vyhlášek a pod. a sám je porušuje. Ve vašem případě začínám být přesvědčen, že mě pomlouváte!
Bimbajs , únor 05, 2014
...
Protože provozovatel tohoto serveru nereaguje na dobré rady o odstranění odcizených fotografií a vystavuje si je bez souhlasu vyfotografovaných osob, dále pak fotografie registračních značek a jiných věcí, podal jsem právě podnět na UOOU o porušení zákona 101/2000 Sb.
Komu není rady...
OldFox , únor 05, 2014
...
Kvůli fotkám jsi dal podnět k UOOZ? Tak ten byl dobrej...smilies/grin.gif Hele pošli to ještě do Haagu, k soudu pro válečný zločince...smilies/grin.gif Ale hlavně aby jsi tam neskončil sám, když jezdíš nelegálně na čtyřkolce do vojenskýho újezdu... Válka a armáda má k sobě blízko!smilies/grin.gif
Brdomil , únor 05, 2014
...
Myslím, že jste udělal správně pane Bimbajs!!! Zvažuji to samé!!! A komu to není jedno, ať se přidá!!!
OldFox , únor 05, 2014
...
pro pana Old Fox a PaK, : vzhledem k tomu, že se opravdu cítím jako slušný člověk a není mi lhostejno uveřejňování videjí a fotek bez souhlasu majitelů a focených osob a zveřejňování SPZ zde a na FB, pan Poustka ví přesně kde,a videa ani fota nebyly staženy ani na radu pana Starého, podal jsem podnět k prošetření na UOOU.
Bimbajs , únor 05, 2014
...
Vypadá to, že si tady nikdo neláme hlavu nad tím, že jsou zde pořád lidé, osobní data, na fotografiích bez jejich svolení, tím pádem přímo na pranýři, napospas všemu a tím je trestný čin zcela naplněn!! Nebo, že už by byl dotyčný pan Roman Poustka zatčen a nemohl ukradené fotografie odstranit?
OldFox , únor 05, 2014
Kingrider.Tak si s námi nebo ne? Jestli jo, tak přestaň lezt těm zasranejm pěšákum do prdele a stuj si za našim!
Mylím,že Bimbajs a 4kolkář jsou slušní lidé.Zastávám se Brd,jako čisté přírodní oblasti.Avšak mám pochopení o jejich náhled na věc.Čtverec 100x100,tedy větší hřiště je blbost.Chápu,že by to musela být dopadovka,třeba ty Bahna.
Co se týče názoru v titulku,tedy Kingridera a i Petra,tak to je přesně jasný příklad,proč se otevřela tato diskuse.
PaK , únor 05, 2014
...
Samozřejmě , že hájím naší " věc " .
Bimbajs - s tebou souhlasím , prostor musí velký , třeba cílová plocha . O prostoru 100x100 metrů jsem psal ironicky , jako o prostoru který by nám nejraději vyčlenila skupina kolem r.p. a dalších "pěšáků" .
4kolkář = machr s pázdnou hlavou , únor 05, 2014
...
4kolkáři, nikde jsem nepsal o prostoru 100x100 metrů ale o dopadové ploše. Psal jsem také o Bogatinii, kde je to prostor o rozloze stovek hektarů.
Bimbajs , únor 05, 2014
pro 4kolkáře
Tak si s námi nebo ne? Jestli jo, tak přestaň lezt těm zasranejm pěšákum do prdele a stuj si za našim!
Kingrider , únor 05, 2014
...
Sleduji zde se bouřlivě rozvíjející debatu a musím konstatovat , že příspěvek Petra ( socky atd ...........)je naprosto nevhodný a celé "věci" může pouze ublížit !!! Po cca 14 dnech debat se ptám , myslíte si někdo že jsme schopni dosáhnout rozumného kompromisu ? Rozumný kompromis pro 4k není vymezení prostoru 100x100m na bahnech jednou za rok pod dohledem třeba r.p. . Já osobně o tom pochybuji. Přitom musí být každému jasné , že koníčky se budou provozovat dál , ať turismus , cyklistika , 4k atd.........
4kolkář = machr s pázdnou hlavou , únor 04, 2014
...
Petře,nejsem žádná socka,spíše naopak a ani komanč,estébák.Pouze chci pravidla.To věřím,že i Bimbajs.
Za komančů jsem prochodil celé Brdy.Ano,tajně, se strachem z postihu,když mě chytí.Nebyl jsem sám,bylo nás víc.No a to nejsem ani tramp.
V přístupu k přírodě,by se mělo diferencovat.Prostě něco se smí,něco ne.Nechtěl jsem socialismu,ale nechci stejně tak anarchii.
Sám bych si přál Brdy zdravé,ale nejen stromy,ale i vodu,vzduch.Já vím,že hodně lidí na to dnes peče.Nyní se ve vládě řeší a nejspíš v parlamentu bude řešit,co bude s Brdy dál.
Bude CHKO,VÚ nebo normální civilní prostor?Kdo ví?Rozhodne politika,kdo bude mít větší vliv a finance.My co jsme tady to,víc,než pravděpodobně neovlivníme.

PaK , únor 04, 2014
...
žiju v Čechách, nemotejte sem západ!
Bimbajs , únor 04, 2014
...
Chodím do lesa a stejně by mě těžko mohl někdo označit za socku...

„Bdělým náleží práva“ nemá nic společného s nějakým udavačstvím. Nepleťte sem dobu před rokem 1989, a radši si zjistěte jak by s vámi okamžitě zatočili na západ od nás...
Stop Offroad! , únor 04, 2014
...
Přesně tě vidím za totáče s páskou na ruce PS-VB
Petr , únor 04, 2014
...
"Ale lidi jako jsi ty sedí u kompu a nadávaj že má nekdo víc než oni. Ale prdel nezvednou." - Ukaž mi, kde jsem něco takového napsal! Ukaž mi, kde jsem někomu sprostě nadával! JENOM SPROSTĚ LŽEŠ, NA VÍC SE NEZMŮŽEŠ!!! Doufám, že správce těchto stránek, zde nebude primitivy, kteří vulgárně napadají ostatní, tolerovat.
Brdomil , únor 04, 2014
...
Víš já se živím rukama a vúbec se nestydím za to, že jsem si vydělal prahcy, koupil čtyřkolku, loď a další veci pro zábavu. Ale lidi jako jsi ty sedí u kompu a nadávaj že má nekdo víc než oni. Ale prdel nezvednou.
Petr , únor 04, 2014
...
rozhodně menší ubohost a trapnost, než je ta vaše při zveřejňování videjí, SPZ a dalších lustračních estébáckých praktik.
Bimbajs , únor 04, 2014
...
Pánové Bimbajs a Petr, to je panečku elita národa, jejich lidské a morální kvality jsou podle způsobu komunikace evidentní... Je to ubohost a trapnost...
Brdomil , únor 04, 2014
...
Socky musej chodit do lesa pěšky tak jsou nasraný a chtěj práskat.
Petr , únor 04, 2014
 1 2 3 4 5 6 7 >  Last ›

Přidat komentář

Můžete přidat váš komentář zde

busy
 
© 2020 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů