Náhodné obrázky


Cukrák a Kámen
pohled na obra od jeho základny
Počet zobrazení:4316

Tomáš Kuba
Hřebeny
Počet zobrazení:4683

Struhy
Stavidlový objekt na Litavce
Počet zobrazení:3653
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Spanilé jízdy čtyřkolek a offroadů po Brdech
Spanilé jízdy čtyřkolek a offroadů po Brdech | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Úterý, 07 leden 2014

 Je to asi právě jeden rok, co jsme se tady na webu rozčilovali nad tím, jak si někdo z protipožárního pásu na Toku (v nejmokřejších místech) dělal cvičný polygon s terénním autem. Pořídil i videodokumentaci a umístil ji na youtube. Bohužel je již dnes označena jako soukromá, a tedy ji nelze snadno prohlížet. Škoda, poučíme se tedy do budoucna. Letos (2014) se uskutečnila na Nový rok v jihozápadních Brdech další podobně zdokumentovaná spanilá jízda, tentokrát celého pelotonu čtyřkolek a motorek. Pro jistotu jsem vám všem, kterým to není lhostejné, z dostupných videí udělal snímky, abychom o některé vydařené záběry do budoucna nepřišli.

Dalším důvodem, proč jsem se rozhodl to nastudovat a uveřejnit, je také to, že by mohl tento článek číst někdo, kdo by s nevítanými návštěvníky lesa dokázal něco zpětně udělat. Z roku 2009 pochází zpráva, že se skutečně hony na čtyřkolky dělají - policejní terénní motocykl nahání pomocí vrtulníku skupinu nezvaných vetřelců do léček. Mám informace o tom, že alespoň plzeňští dopravní policisté v tomto i nadále s využitím vrtulníku pokračují, byť se možná nezaměřují zrovna na Brdy. Pravdou zůstává, že je velmi nesnadné proti tomuto fenoménu bojovat.

Do ČR se dovezlo spoustu 4kolek, ale jejich majitelé nemají prakticky, kam s nimi jezdit. Možná by se nabízelo řešení v podobě vyhrazené dopadové plochy nebo důlního prostoru s ohledem na okolní život a vegetační dobu.

Normálně bych vám chtěl popřát hezké počtení a pokoukání (řazeno od nejmladších příspěvků), ale...

 

 

 Prezentace spanilé jízdy Štítov - Teslíny a zpět (1.1.2014)

V záběrech je vidět trasa výpravy, SPZ mnohých účastníků a i to, že alespoň někteří jezdci popíjeli alkohol. Videa z jízdy byla k dispozici zde a zde. Zřejmě jde o pravidelnou akci, protože podobná se konala (a je zdokumentovaná viz níže) i na Nový rok v roce 2008.

Active ImageActive Image

 

 

Active ImageActive ImageActive Image
Active ImageActive Image Active Image
Active Image Active ImageActive Image
Active Image Active ImageActive Image
Active ImageActive ImageActive Image
Active ImageActive ImageActive Image

  

 

Active ImageActive Image Active Image
Active ImageActive ImageActive Image

 

Individuální jízda motorkáře prezentovaná jako hledání vojenského letiště (červen 2013) 

Trasa: Obecnice-začátek Alianky-Jinecká Baština-U Bílého křížku-letiště pod Hejlákem. Z videa je patrno, jak jsou hlavní průjezdné cesty rozbité (no, dobře, že jsou). Záběry jsem z videa nepořizoval, protože na nich není vidět ani jezdce ani stroj, přesto již není video dostupné.

 

Setkání Jeep Strašice (21.-22.12.2012)

Tento podnik byl uskutečněn ve vší počestnosti a cca s respektem k přírodě, pokud lze z dokumentace na této adrese vyrozumět. Proto nelze ani očekávat, že by svou prezentaci chtěli nějak ukrývat nebo rušit.

 

Adrenalinový průjezd močálu u protipožárního pásu poblíž vrcholu Toku (6.1.2012) 

Na youtube bylo k mání veřejné video, po jehož shlédnutí a dvoudenním přemýšlení jsem došel k názoru, že je to na Toku (viz zákres do ortofota níže). Bohužel řidič terénního vozu už video učinil soukromým. Vzpomínám si, že to bylo po chvilce jízdy poměrně zdařilé uvíznutí v nekonečném bahně. Nakonec jsem ale zde našel zdařilou dokumentaci, z níž jsem pro vás pořídil zjednodušený záznam: 

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázek

Žádný obrázek

  

Malá skupinka motorkářů projížděla otevřenou cyklostezku přes Hořejší Padrťský rybník (19.11.2011) 

Byla idylická sobota s modrou oblohou a tušením mrazu... znáte to. Ale stačilo jen pár minut hluku a smradu a byl pro mne zkažen celý den, ba víkend. Tentokrát jde o moje fotografie, omluvte mne, u Hořejšáku běžně nefotím, neměl jsem foťák v pohotovosti. Příště se snad polepším.

Žádný obrázekŽádný obrázek

 

Off road club si vyjel na trasu Strašice - Míšov a zpět (24.-26.6.2011)

Tato akce byla plánovaná a na webu "M&M 4x4 off road club" se pod jmény Roman, Aleš, Jarda, Petr a Ginťas skrývají skuteční lidé a jejich čtyřkoloví těžcí miláčci. Zjistili jsme to díky upozornění na zdejším vzkazovníku, a pak podle fotek, které jsou dnes již na webech nepřstupné, a podle videí jsme dali dohromady trasu 1. dne: Rudná-Loděnice-Karlštejn-Beroun-Zdice-Žebrák-exit Mýto-panelka na Strašice-Bahna, následně i 2. dne: letiště u Hejláku, Houpák a okolí, přejezd do Míšova kolem Dolejšího P. rybníka, pak zřejmě zpět přes Strašice.

Jeden horlivý brdomil také tehdy sepsal dle videí a fotek seznam zjištěných SPZ : 6S2 0860, 2E9 0256, 1AA 2910, 9A5 4903, 4P0 0122, 7B2 6801, 1AF 3283, 1AL 7755.  

 

Další výlet od Příbrami na Roviny (2009?)

V lednu 2010 jsme byli upozorněni na další otřesnou galerii, bohužel již dnes není přístupná. Tehdy jsme zjistili, že fotografie č. 1-3 a 5 jsou z parkoviště u Lidlu v Příbrami, č. 4 - cesta do Rožmitálu (mezi Jamkami a kapličkou nad Struhami) a dále viz seznam (tehdy ve vzkazovníku):

 

 

fotky kolem č. 20 - Praha (863m)
č.63 - Na Rovinách
č.65 - rozcestí severně od Rovin
č.112 - Peterák
č.88-92, 114, 117 - sjezd z Peteráku do Lizu
č.95, 97-102, 147, 148, 149, 151 - V lizu (severně od Rovin)
č.164 - pro pana Burleho
č.169 - že by stoka kolem rybníků??
č.199-205 - lomeček mezi Rovinama a Př. Záběhlou 

 

Grizzly a KingQuad se opět vydali na jižní Brdy (25.1.2009) 

Z čistě encyklopedických důvodů přidávám i tuto položku, obdivuji se tomu, že někdo dobrovolně a v takové míře prezentuje sebe coby ničitele přírody. Zde na Třemšíně, na jihobrdském hřebeni a jinde.

  

Off road club si vyjel na vyjížďku nazvanou "Trening - prosinec 2008"

Lokalizace ve vzkazovníku se tehdy zdařila takto: TRENING PROSINEC 2008 by se mohl odehrávat na souřadnicích 49°41'52.51"N; 13°54'30.54"E na Albrechtském potoce jižně od Kloboučku. Proto asi zůstalo více fotografií, z nichž nějaké vybírám:

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

 

Okolí Chynína a rybník V ouličkách zřejmě často navštěvuje náš Grizzly (i v listopadu 2008)

Co na to asi říkají místní zemědělci? Nebo co říkají lidé z Železného Újezda, že mají rozoranou hráz? 

 

Grizzly a jeho kamarádi si opět vyjeli na Třemšínsko (23.8.2008)

Navštívili třeba hřeben Třemšín - Hengst, Třemšínskou boudu, ale zdá se, že i přírodní rezervaci Getsemanku (tehdy ještě samostatnou severní část), kde se nerozpakovali ničit zdejší podmáčenou cestu.

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

 

Off road club si vyjel na vyjížďku nazvanou "Terén - červen 2008"

Tehdy ve vzkazovníku k fotkám č. 037 a 038 uvádím, že jsou z míst 49°42'7.87"N; 13°54'44.01"E, pár desítek metrů jižně od asfaltky kolem Kloboučku na Tok. U čísla 026, 053, 054 a 056 je vidět Pilská nádrž. Protože zmíněná fotogalerie od těch dob kupodivu.-) nějak prořídla..., přikládám pro jistotu pár obrázků:

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

 

Trio čtyřkolek po celých Brdech (29.3.2008) 

Grizzly (to je ten jihobrdský jezdec ze 7.10.2007, 13.9.2007 a z dalších vyjížděk) si přizval kamarády Karla a Červíka, společně navštívili Třemšín, bd. Moricku, bd. Roubenku, Prahu a Tok. Dokumentace je zde 

 

Novoroční jízda Štítov - Míšov - Marásek a zpět (1.1.2008) 

Velká akce čtyřkolek a motorek se uskutečnila k oslavě nového roku. Naštěstí je dokumentovaná Grizzlym. 

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek

  

Další bezstarostná jízda na jižních Brdech (7.10.2007)

Stejný jezdec jako 13.9.2007 se prezentuje na tomto videu. Není to nic povedeného, ale je zřejmé, že si rád myje kolečka svého motorového miláčka v EVL Bradava (lokalita raka kamenáče) těsně pod Míšovem.

Žádný obrázek

  

Bezstarostné ježdění po jižních Brdech (13.9.2007) 

Nepříliš kvalitní video sestříhané z fotek ukazuje, jak prázdné kdysi bylo Třemšínsko. Autor, zřejmě z Nových Mitrovic, zajíždí na hlavní hřeben, na Třemšín, ale i do jiných míst včetně jihobrdských rezervací. Sám o sobě na vzkazovníku prohlašoval, že je zdravotně indisponován, proto ho to prý opravňuje používat tento druh přepravy. S tím samozřejmě (pokud je to pravda) lze jen souhlasit, ale zároveň by se k tomu mělo uvést, že zdravotní hendikep nikoho neopravňuje porušovat zákazy vjezdu, projíždět skrze MZCHÚ, koupat se s motorovým miláčkem v potoce a podobně. Nu, posuďte sami, Grizzly tu má pěknou řádku dalších prezentovaných jízd a to jednak sólo výprav, a pak zřejmě podle jeho slov i celých velkých hendikepovaných skupin.

Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázek
Žádný obrázekŽádný obrázekŽádný obrázekSpanilá jízda skrze Brdy (13-.15.8.1999) 

Kdybychom pátrali hlouběji do minulosti, nalezneme třeba na webu Pavla Čámského informaci, že se konalo něco jako spanilá jízda offroadů na Červeném potoce. Podařilo se mi zidentifikovat jím uveřejněnou fotku s galerií na těchto stránkách - bylo to už v roce 1999... a cesta vedla snad po celém VVP.

 

Na stopy čtyřkolkářů lze narazit skoro na každém kroku. Hovořilo se o nich už i v článku o milířích, v cestopisu z roku 2006, ale i kontrastně v článku o staré brdské turistice. 

Asi všichni víme, kde všude v našem okolí jsou plechovo-plastoví miláčci ustájeni, pozná se to snadno. Majitelé je často vystavují na sluníčko i na odiv, leští je a tůrují do vysokých otáček, nejradši snad v blízkosti dětských kočárků nebo vycházkovými holemi opatřených pochůzkářů.

Tímto vyzývám ty, kteří vědí o podobně drastickém pohybu nezvaných motorových miláčků (nebo i o jejich dokumentaci) na Brdech, aby přispěli s troškou do mlýna. Máte ve vašem okolí podobný problém? Nebo se to týká jen středních a jižních Brd? Myslím, že by se to mohlo postupně rozumně rozrůst do větší galerie. Vězte, že těch, co tu nejsou zdokumentovaní, je bohužel mnohokrát více. Předem díky.

 


 

Dne 16.1.2014 se na mne obrátil David Benetka (Dave4x4) s tím, že by chtěl stáhnout fotografie. Jako důvod uvádí - cituji: "Máme problémy většinou s končetinami, tedy poranění míchy atd. 99% z nás má čtyřkolku psanou státem jako invalidní vozík, vjezd byl konzultovat a schválen včetně povoleních." Zároveň chtěl upozornit na to, že - cituji: "Velice nás celou skupinu pobuřuje Vaše poslední věta o slepcích." Z těchto důvodů jsem upravil článek tak, aby bylo jasné, o jakou skupinu jde - tedy o skupinu hendikepovaných osob, které obdržely povolení ke vjezdu do lesa a to přímo do maloplošných zvláště chráněných území přírody. K úplnému stahování informací a fotografií o pojížďkách Dave4x4 a jeho kamarádů jsem však nepřistoupil, nezdá se mi to objektivní, neboť ve chvíli, kdy vás v lese míjí skupina 4kolkářů, nikdo se vám neprokazuje průkazem a povolením vjezdu. Proto to tu ponechávám s tím, že (pokud je to pravda) část řvoucích motorů na vrchovině mají na svědomí naši hendikepovaní spoluobčané, kteří mají takové výlety oficiálně povolené. Pouze jsem drobně poupravil text a zneviditelnil fotografie, které více dokumentují zázemí Dave4x4.

Zobrazení: 56597

Komentáře (186)

RSS feed komentářů
 1 2 3 4 5 6 >  Last ›
...
Tak jednoho čtyřkolkáře jsem již srazil klackem. Nejdřív se chtěl páprda jeden obtloustej prát, ale velice brzy zjistil, že chůze svědčí fyzičce daleko více než uprděná čtyřkolka. Už se těším až potkám dalšího ubožáka co ničí les. Prkno s hřebama je bezva nápad, akorát to chce doladit, aby na to nešlápli i pěší.
Snas , červen 15, 2014
...
Pétříku,jsi jen obyčejný provokatér,nic víc,nic mínsmilies/tongue.gif
Motor , březen 02, 2014
...
Tak nás bylo osm a motor sebou nepotřebujem máme každý svůj. Opět super poježděníčko.
Petr , březen 01, 2014
Petře
Já jedu,ale raději bez tebe,po přečtení tvojích příspěvků tě beru jako provokatéra,který zbytečně zjitřuje a rozdmýchává tuto diskusi.
My prostě pojedem v klidu a bezemočně smilies/wink.gif
Motor , březen 01, 2014
...
Čus tak kdo jede zítra?
Petr , únor 28, 2014
Pro Kerioška
Kde jsi dostal tu přezdívku smilies/smiley.gif ??Já ji mám velmi podobnou,měli bychom se nějak odlišit,aby jsme nepřispívali prakticky pod stejným jménemsmilies/tongue.gif
Tak ahoj Milan K. alias Keroska z Příbramě.
Keroska , únor 28, 2014
...
Starousedlíku máš úplnou pravdu. Chytnout někoho tak stupidního s maskováním prkna hřebama nahoru někde v terénu, tak mu ho těmi hřeby omlátim o jeho přiblblou hubu. Takovejch kreténů víc a budou chodit všichni milovníci přírody s prkýnkama na nohou!!! Fakt máte debilní nápady lidi, pokud se tito, lidmi dají nazývat!!!
Oldfox , únor 26, 2014
I mezi motolidmi je určité %...
Uděláte-li např.techno,dechovku,prohlídku lesa o větším počtu lidí,tak je jasné z hlediska fyzikálního,že se mezi nimi najde určité % takových debilů,že to snad ani nejde popsat!Ale,že nějakej totální imbecil začne tlouci do prken hřeby,aby si chytil člověka na moto,či quadu do průseru?To si najdi dobrého doktora!Jak po stránce duševní,tak i po právnické.Nedej bože,že tě přistihnu při podobné aktivitě::::::::::::::::No,určitě si to uvědomím,co s takovým hajzlem udělám až potom.Ale věřím,že bude už dost pozdě.Věřím,že si na mne ukážete prstem,ale bude po dalším idiotovi,co nechápal pojem zábava.Dokud ten prostor hermeticky neuzavřou,tak se budou potkávat stále lidé pěší,koňáci,houbaři,cyklisté a samo že milovníci strojů různé konstrukce!Zkrátka hodně,ale fakticky hodně místa pro všechny!!!Zůstaňte lidmi!bukaj
starousedlík s vůní benzínu , únor 24, 2014
...
Ještě si neodpustím jeden komentář,stejně se to tu zvrhává do nadávek,tak jako ostatní diskuze. To nasvědčuje o IQ takových diskutujících.Možná že ani nevědí co to je fauna a flora.
Chtěl jsem napsat ale tento paradox. Loňskou zimu byl můj bratr s rodinou vykázán V.P. od horního bunkru na Hejláku, že tam nemají co dělat. Mají hodinu na to, aby tento prostor opustili, jinak se to bude řešit finančně. Prostor, který navštíví ročně tisíce lidí! Při odjezdu jěště vykázali dva cyklisty. Věřte, nevěřte,ale za hodinu frčel Lange Rover zpět nahoru, jestli jsme na odchodu. Ten paradox ,když vidíte ty fotky a videa jak řádí ti s benzínem což je i slyšet široko daleko!Je vidět že právo , povinnosti a demokracie jsou v této republice jen prázdná slova. Benzíňáci,když budete bydlet v Krkonoších, tak budete jezdit na Sněžku?
Ještě jedna smutná událost-

http://1url.cz/IlOg
George , únor 24, 2014
...
Nebylo by možné do oblíbených lokalit čtyřkolkářů instalovat nehluboko pod zem prkna s hřeby? Takhle elegantně jsme se jich zbavili u nás :-)
Dan , únor 23, 2014
...
včera luxusni pojezdeni v brdech zdravim všechny ctyrkolkakare spz
alf , únor 23, 2014
...
Jdi do prdele s faunou ty kreténe
Kerioška , únor 23, 2014
Brdy bez benzínu
Pane bože, ještě že, jsem takové kretény na čtyřkolkách v Brdech nepotkal. Názor že patří všem s benzínem ,nebo bez, bude znamenat že za chvíli nebude co obdivovat ani floru ani faunu. Na čtyřkolkách stejně jezdní samí obtloustlí pupeni ,kteří nejsou schopní někam dojít nebo dojet na kole, nebo zbohatlíci co si myslí že mohou všechno.
George , únor 23, 2014
...
(editováno rp, je to sice sprosté, leč úsměvné...)
Pán má asi nervika, kup mu čokoládu.
Jinak jdem na to.
Petr , únor 23, 2014
...
Sám jdi do pr*ele.
Petr , únor 22, 2014
...
Jděte s těma 4kolkama v Brdech do pr*ele! Ničte si to někde jinde kreténi debilní! (editováno rp, je to sice sprosté, leč úsměvné...)
OffHater , únor 22, 2014
...
Neděle byla super a proto si to tuto neděli dáme znova. Brdy jsou boží.
Petr , únor 22, 2014
...
Čtyrkolkáří, nechtěli byste osedlat raději něco takového?

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.627848943930714.1073741836.556253961090213&type=1

Projedete se a vcelku i šetrně vůči životnímu prostředí smilies/tongue.gif .
Vlčááák , únor 16, 2014
...
Tak zase v neděli.
Petr , únor 14, 2014
Taky bych si zalítal
Hele kdyby jste to tam zas pořádali písněte to sem jedu taky vypadá to bezva terének.
Pěknej Off co se vám na tom nelíbí?
smilies/grin.gif
kadel , únor 13, 2014
Silvarium.cz - k tématu
rp98 , únor 13, 2014 | url
Jděte všichni aktivisté do háje!
Většina chytráků zde dává za příklad Německo,Rakousko apod.To by bylo zde krásné,čisté a úhledné.Jenže tu vládnou stále zasraní a zbytečně na náš úkor zazobaní komunisté,kterým nikdo ještě nezkřivil ani vlásek.Až to bude od této sebranky vyčištěné,tak se můžeme těmto státům se smyslem pro čistotu a pořádek přiblížit.Jelikož se do této doby nesetla jediná hlava zasraného bolševika,tak se bude jezdit dál.Já osobně slibuji,až Poustka a jemu podobní rádoby ekologicky zaměření sejmou alespoň 3-5 takových vládnoucích komunistů,tak mu osobně dojedu s mou motorkou až k domovu a s pokorou mu jí předám a ať si s ní dělá co on uzná za vhodné.Prostě mu jí věnuji!Jenže tento model nesetne ani jednu hlavu zasraného bolševika,tak já budu stále jezdit po těch krásných Brdech,dokud mi to zdraví umožní!Prosté je jedno,BRDY PATŘÍ VŠEM,AŤ S BENZÍNEM,ČI BEZ NĚJ!Pěšky,nebo s motorem.Každého svobodná volba při návštěvě tohoto pohoří.s pozdravem bukaj
starousedlík s vůní benzínu , únor 11, 2014
...
Dneska zase supr kroseníčko.
Petr , únor 09, 2014
...
Tak Pavlíku,máš pravdu že jsem po sobě nezkontreoloval pravopis,nicméně trvám na tom co jsem napsal a myslím že za toho idiota jsi stále Ty.Máš veliké štěstí,že se takovými jako Ty nechci zabývat osobně,mohlo by být více srandy.Ti co mě znají by Ti to určitě potvrdili.Neškodilo by taky,kdyby jsi se někdy od kompu zvedl a šel se projít do ,,zdevastovaného lesa,,možná by ti to pomohlo,sice o tom pochybuji,ale chtěl jsem Ti udělat radost.
pirda , únor 09, 2014
...
nějak se nám ta diskuse zvrhává uplně jiným směrem, než pro který byla založena.smilies/angry.gifsmilies/angry.gifsmilies/angry.gif
Bimbajs , únor 09, 2014
pavel
přestan psát ty tvý ubohý kecy smilies/cry.gif
Jiří , únor 09, 2014
...
Hele, pirda, základku jsi absolvoval? Asi ne celou, že? S gramatikou to moc nejde co? To jen taková připomínka, až budeš chtít někoho nazývat idiotem. Nauč se nejdřív číst, psát a počítat, pobav se s dětičkama, které jsou zhruba na tvé mentální úrovni, popros mamču, ať ti utře nudli - no a jdi si hajnout. Zítra bude líp. smilies/grin.gif No jo, klasika, víc takových inteligentů, jako tenhle, chroust a Petr - a uděláme tady z toho večírek zvláštní školy.smilies/wink.gif
pavel , únor 09, 2014
...
valasskakrajina.cz/prijeli-jste-na-motorce-neobslouzime-vas
Woodcraft , únor 08, 2014
...
Petrovi popřejeme pěkné ježdění smilies/grin.gifsmilies/grin.gif
A doufejme,že brzy se u nás také zavedou demokratická pravidla,která platí např.ve Švýcarsku,Rakousku,Německu,ohledně ochrany přírody.Inspirujme se tam.Neb jak napsal správně pan Bimbajs,sami se budeme dohadovat deset leta stejně to nic nepřinese.
Václav , únor 08, 2014
...
Dobrý den ve spolek,jsem znechucen po přečtení těchto stránek.A že to není první EKOBLÁBOL co jsem četl.Mám i dost známích v národním parku české švícarsko,polesných a hajných,ale to co zde uvádí zakladatel je opravdu silná káva a u těch ,,fundovaných,,které znám to vyvolalo pobavení a úsměv.A proč jsem to všechno psal?????Jen z toho důvodu,že jestli Vás někdo nazve IDIOTEM a podobnými tituly,tak mu budu muset dát za pravdu a budu za ním stát.A jsem si jist,že takových co to udělali a udělají bude mnoho.Děkuji za pozornost a přeji Vám jen to nej.......smilies/grin.gif
pirda , únor 08, 2014
...
Čau ve spolek. Tak zítra zase zakrosíme. Jede nás osm, jestli někdo chce tak se může přidat.
Petr , únor 08, 2014
Holá fakta
Jáké přivlastňování? Co to blábolíte? Do vojenského újezdu je povolen vstup pěšky nebo na kolech, lyžích atd. jen po několika vybraných cestách o víkendech a svátcích. Vjezd jakýchkoliv motorových vozidel je bez příslušného povolení zakázán, a to nejen v Brdech, ale i v jakémkoliv "obyčejném" lese.
Brdomil , únor 08, 2014
pane pavle
pane pavle vypadá to že si ty brdy už chtějí přivlastnit všichni pěšáci včetně vás ! Když pro čtyřkolkáře není místo.
charous , únor 08, 2014
...
pane Pavle, ptámse: není lepší vyhradit čtyrkolkářům místo a mít je "pod kontrolou" než být zásadně zásadně proti a pak tady rozepisovat, jaká je to blbost kupovat kolku pro zábavu a řešit tady a na jiných webech ilegální offroad? Je to stejné, jako když řeknete kolistům, aby nejezdili po silnici, že z důvodu dnešního hustého provozu pro ně není místo a zbytečně by mohli zemřít po střetu s autem. Takhle se to skutečně řešit nedá.
Bimbajs , únor 08, 2014
...
Pane Bimbajs, představte si, že zrovna s panem Poustkou máme na některé (a docela zásadní ) věci, dost odlišný názor. Ale pokud jde o kolky a motorky v Brdech, tam se asi moc nelišíme. Neřekl bych, že všechny urážím. Jen uvádím svůj názor - a skutečně si myslím, že kupovoat si třeba čtyřkolku jen tak na "blbnutí" je prostě hloupost. Aspoň u nás, kde je pro ně jen minimální prostor. Pokud někoho uráží, že si o něm myslím, že je trouba , je to jeho věc . Mně je třeba docela fuk, když tu o mně nějaký chroust nebo charous či jak si říká, napíše že jsem blbec. To je zase jeho věc a jeho názor. Vymlouvat mu to nebudu. Není to podstatné. Naopak podstatné je, že pro čtyřkolky, motorky a podobná udělátka v Brdech místo není - a věřím, že hlavně nikdy nebude. Hezký večer.
pavel , únor 08, 2014
...
Třeba Stropnický a Babiš pro to pochopení mít budou.To jen konstatuji,nevolil jsem je,jen jsem četl Babišovi názory na Šumavu,které se mi sice dvakrát nelíbily.Tak se nechme překvapit.Třeba nastane zázrak schůdný pro oba názorové proudy.smilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
Lump z Brd :) , únor 07, 2014 | url
lump
jo osvícení tak to si asi v terénu jen tak legálně nezajezdíme
charous , únor 07, 2014
...
pane Pavle, blbci se najdou všude, kolik řidičů projelo na červenou a nesmí se to? nechápu pouze , proč urážíte všechny čtyrkolkáře potažmo motorkáře a pod. připadáte mi stejný jako pan Poustka, který čtyrkolkářům za jejich názordává ban- zablokuje je, ale když jeho příznivec vyhrožuje zabitím, jako zastřelením, oběšením, natahováním drátů mezi stromy a pod.- to je v pořádku. Pak chtějí ekologové něco řešit?

(pozn. rp: upřesňuji, že diskusi nechávám volně probíhat, nikdo nebyl do přidání tohoto příspěvku zablokován)
Bimbajs , únor 07, 2014
...
Charousi,takto prosím ne.Vždyt bych to také mohl tak napsat."Motorkáři jsou stejně všichni blbci".A můžem se hádat do nekonečna!!Víte,oni tady nejsou všichni ortodoxtí ekoaktivisté,jen je třeba oboustranně přemýšlet.Já fakt zastávám názor,že Brdy mají maximálně možně zůstat přírodní,bez civilizačních výplodů a vymožeností.Ale když vy nebudete mít možnost někde volně a oficiálně jezdit,blbnout,dělat triky,tak,to nikam nepovede.Ty Bahna by snad mohla být vhodná,armáda tam dělá tu jejich akci,tak by snad šlo,aby tam mohli i motorky.Budiž.Jenže to bude muset někdo prosadit a schválit.Což nejspíš bude problém.Ale snad už dojde také k osvícení politiků,je načase.
Lump z Brd :) , únor 07, 2014 | url
...
Jsem osobně sice jednoznačným odpůrcem pohybu jakýchkoli motorových vehiklů po Brdech, nicméně by se tu asi opravdu dal najít průnik mezi zájmy jejich fanoušků a ochrany přírody. Jednak by to možná opravdu mohla být ta vzpomínaná Bahna a pak asi taky cvičiště vojenské autoškoly na Hrachovišti. Ale sotva si dovedu představit, že by tyto lokality mohly být k těmhle účelům využívány trvale, ale spíš jen několikrát do roka. Na Bahnech může být možná problém ještě s nějakou municí (případně i jinými poklady, které se tam třeba ještě skrývají ), Hrachoviště zase není nijak extra rozsáhlé. Určitě je třeba odmítnout lokality jako Tok, Jordán, Padrť a Kolvín - a samozřejmě by vůbec nepřicházely v úvahu nějaké terénní kratochvíle mimo bezlesí a v okolí vodotečí. Myslím, že pro zmíněné lokality a jejich občasné využití k podobným akcím by projevila pochopení i Správa CHKO, pokud v Brdech vznikne (management těchto lokalit o jejich občasném podobném využití uvažuje ) . Jinak ale je pro něco takového asi přeci jen lepší si udělat výlet třeba na Mostecko nebo Ostravsko, možná i na Kladensko. Je to těžké, nikdo nikoho nenutí si ty krámy kupovat, je to blbost jejich majitelů, že si je pořídili a pak pořádně nemají, kde by s nimi jezdili. I když některé okresky, nebo třeba tankovka u Strašic jsou taky vděčný terén - a legální.smilies/wink.gif
Jen se nemohu zbavit pocitu, že by to stejně asi moc nefungovalo, protože jak znám některé lidi, asi by se sotva spokojili s vyhrazeným prostorem, ale lákal by je ten zakázaný. Protože - to je přece ten správný adrenalin. Proto bych byl pro to, aby to v Brdech raději nebylo povoleno nikde.
pavel , únor 07, 2014
 1 2 3 4 5 6 >  Last ›

Přidat komentář

Můžete přidat váš komentář zde

busy
 
© 2020 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů