Automatický překlad


Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Chystá se přednáška Davida Fischera
Chystá se přednáška Davida Fischera | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Středa, 03 duben 2013

 

 

O vzácných živočiších a zajímavých ekosystémech Brd a možnostech jejich ochrany po zrušení vojenského újezdu bude přednášet a diskutovat David Fischer, zoolog z příbramského (březohorského) Hornického muzea. Přednáška se uskuteční v úterý 9. dubna od 17.00 v Knihovně Jana Drdy na náměstí TGM v Příbrami. Informace je zde.

Otázkou je, zda i tato přednáška není tak nějak "na objednávku" pro velebení myšlenky CHKO, čímž nijak nechci jejího autora ani téma znevažovat.

Myšlenka CHKO v Brdech je totiž stále větší utopií, vzhledem k tomu, že by na podstatné a prakticky i na nejcenější části správa případně vzniklé "chráněné" oblasti neměla vůbec mandát (neasanovatelné plochy by nadále měla pod sebou armáda + cvičiště), tím spíš, když by funkci správy nakonec mělo vykonávat MŽP z Prahy... Nač jsou pak tahanice o sídlo správy a o zonaci? Nač je agitace pro CHKO? Že by to bylo pouze pro rozbití VVP, za nímž by byl hlad po pozemcích, lesích, "privatizaci"? Všechno je jen zástěrka? O co se tu hraje? O les? O přírodu? Nebo snad v poslední řadě o její ochranu? A že by byla levnější než ochrana stávajícím vojenským provozem?

Zobrazení: 4504

Komentáře (1)

RSS feed komentářů
Nakonec to odnese i chudák Mgr.Fischer...
Někteří stále ještě nepochopili, že armáda se újezdu zbavit potřebuje. CHKO jí pomůže, aby to vyšlo levněji. A nevidím na tom nic špatného - prostě se použije osvědčený model, využitý v případě rušení VÚ Dobrá Voda. Řekl bych, že to tam funguje docela dobře. Neustálé podezírání kdekoho z kdejakých lumpáren už hraničí se stimomamem.
pavel , duben 07, 2013

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2024 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů