Automatický překlad


Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Výsledky setkání starostů v Jincích
Výsledky setkání starostů v Jincích | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Středa, 20 březen 2013

 

26. března 1806 se narodil v Jincích geniální houslista Josef Slavík. Ve stejný den, jen o 206 let později, se v Jincích rokovalo o budoucnosti Brd mezi podbrdskými starosty.  

Starostové nedostali k ruce slibovanou upřesněnou zonaci CHKO. Z dostupných informací zde nebo zde to vypadá, že se středočeští starostové nehodlají "katastrů" nárokovaných plzeňskými jen tak vzdát. Možná prohlášení těch středočeských o tom, že by do svých katastrů přijali části území k nim přiléhající v případě zrušení VVP, upraví později na tezi, že by si raději ani rušení VVP nepřáli, což by bylo tou nejlepší zprávou pro Brdy.

Třeba si vzpomenou i na svá vyjádření - např., že město Rožmitál pod Třemšínem i nadále trvá na zachování statutu vojenského újezdu Brdy (usnesení zastupitelstva města 37/04/2012) a že městys Jince nesouhlasí s rušením vojenského újezdu Brdy (usnesení zastupitelstva městyse č. 19 ze dne 30.5.2012)? Velmi zajímavý rozhovor o rušení VVP s jineckým starostou je zde.

Dopustí zastupitelé obcí ODS navrhovanou pseudoochranu? 

Teprve po týdnu, 2.4.2013, se Ministerstvo obrany dokopalo k tomu, aby o této schůzce vydalo zřejmě dlouho učesávanou informaci. Že by si na MO nebyli najednou tak jisti s obecnou podporou již téměř dva roky starého záměru?

Zobrazení: 7058

Komentáře (4)

RSS feed komentářů
bacha
a nezapomeňte taky kryso upozornit, že je tenhle článek opravený - ubyla lež Čížka...
brdomil , březen 27, 2013
CHKO se bude zvětšovat
Nová CHKO Brdy by se měla oproti původním plánům zvětšit o pětinu

http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/nova-chko-brdy-by-se-mela-oproti-puvodnim-planum-zvetsit-o-petinu-20130327.html
brdská krysa , březen 27, 2013
Příbramský deník
brdská krysa , březen 27, 2013
k výsledkům
brdská krysa , březen 26, 2013

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2023 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů