Náhodné obrázky


pohlednice do r. 1950
Strašice
Počet zobrazení:4546

Dolní Struhy
Vyústění odtokové štoly, vedoucí kdysi vodu z komory vodního kola dolu Drkolnov
Počet zobrazení:3464

pohlednice do r. 1950
Lovecký zámeček Tři Trubky 1925
Počet zobrazení:3567
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Výsledky ankety č. 8/ nová anketa
Výsledky ankety č. 8/ nová anketa | Tisk |  E-mail
Napsal Roman Poustka   
Čtvrtek, 12 duben 2012

Reprezentativní vzorek 100 hlasujících se zúčastnil ankety o dalším osudu jedné z nejnavštěvovanějších dopadových ploch v Brdech - Toku. Z výsledků lze usuzovat, že 60% zúčastěných je zde pro nějakou formu chráněného území, 24% by ráda na Toku viděla lyžařský areál a 16% odpovědí bylo pro ponechání tohoto území armádě. Anketa byla ale postavena také tak, aby bylo možno odpovědět na otázku, jakou formou by se měla tato lokalita pyrotechnicky sanovat a jaký statut ochrany a jaký režim by se tu měl nastolit.

 

Pro hloubkovou očistu, při níž by byla zlikvidována cenná společenstva, bylo 24% odpovědí, pro očistu maximální plochy, ale pouze povrchovým sběrem, bylo 35% hlasujících, jen značené cesty by povrchově vyčistilo 20% z nás a proti jakékoli pyrotechnické asanaci se vyslovilo 21%. Jednoduché a jasné to není ani v otázce začlenění tohoto cenného území do širší a zastřešující formy ochrany - pro CHKO je 58% odpovědí a pro PP je 42% hlasujících.

 

Samozřejmě je třeba si u interpretace výsledků uvědomit, že každá z nabízených variant byla velmi málo konkretizovaná (možnosti popisu jednotlivých variant přímo v anketě jsou omezeny na malý počet znaků), že nebyly v nabídce všechny kombinace, ale pouze (a také snad) ty nejpravděpodobnější.

 

Další anketa je uvedena otázkou - co vás táhne do Brdských lesů? Myslím, že tentokrát není třeba k jednotlivým alternativám nic dodávat. Pokud je někdo "tažen" více variantami, uvede tu, která je v jeho případě převládající nebo pro něho důležitější. Těšíme se va Vaše odpovědi.

Zobrazení: 3485

Komentáře (0)

RSS feed komentářů

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2021 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů