Automatický překlad


Náhodné obrázky


Pavel Wunsch
Jarní les u teslínského proboštství
Počet zobrazení:4461

Jordánka
v břízkách pod Dlouhým vrchem
Počet zobrazení:5419

O místních a pomístních jménech
obraz dnešních cest
Počet zobrazení:3852
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Křest knihy "Klapající minulost"
Křest knihy "Klapající minulost" | Tisk |  E-mail
Napsal Pavel Wunsch   
Pondělí, 19 září 2011

Ve čtvrtek 22.září 2011se v malém sále Společenského domu ve Strašicích uskuteční křest knihy Václava Jiřičky  "Klapající minulost“, dalšího svazku nedávno založené "Brdské edice".

Akce začíná v 18 hodin, úvodní slovo o mlýnech a mlynářích přednese Mgr. Tomáš Makaj a ukázky z knihy bude číst Petr Matějka. Součástí křtu je i autogramiáda a beseda s autorem.

Zobrazení: 4991

Komentáře (1)

RSS feed komentářů
vzpomínka..
Knihu jsem zatím nečetl, ale přidám vzpomínku : po válce měl otec propachtován arcibiskupský dvůr v Rožmitále p. Tř. V té době k nám chodila pro mléko a na kus řeči majitelka hamru "U pátého". Jednou velmi pospíchala a po dotazu mé matky proč se nezdrží řekla : "Musím jít krást vodu" a z pod kabátu vyndala velikou kliku. Tak jsem se dozvěděli, že paní v noci musí dojít až k poslednímu rybníku - Kotelskému v Hutech, na něm trochu pozvednout stavidlo, pak u Obžery a dál na všech rybnících v Rožmitále...Do rána se nad Pátým vzedmula hladina Vlčavy a mohlo se pracovat .. To bylo v roce 1947.
Další vzpomínka je na jednoho z rusínských pracovníků na hamru. Rád si přihnul a jednou po návratu z piňovické hospody zašel k hamernici se sdělením: "Paní šéfová, včera jsem se v noci vracel z hospody a na stavidle Vidimáku seděl smutnej vodník a povidal mně :"Hochu, hochu bude zle, bude moc zle.." A bylo - za dva měsíce nastal Vítězný únor...a pak že nejsou vodníci...
Knihu si určitě objednám !
slávek , září 25, 2011

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2023 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů