Automatický překlad


Hlavní stránka arrow Zprávy arrow Osmistovky 2010 za námi
Osmistovky 2010 za námi | Tisk |  E-mail
Napsal Pavel Wunsch, Roman Poustka   
Sobota, 16 říjen 2010

Letošní dvouúrovňové Osmistovky proběhly za naprosto ideálních podmínek. Padlo dokonce několik rekordů - účastníci samostatné sobotní části se mohou spolehlivě pyšnit nejnižší dosaženou maximální výškou během všech dosavadních "Osmistovek", činící přibližně 680m n.m. ;-) Dále bude třeba přepsat v historických tabulkách věk nejmladšího a nejstaršího účastníka podniku. Vzhledem k průběžně se měnícímu složení výpravy jsme se zájmem očekávali, jak se budeme v terénu potkávat - a hle, problémy se nám tentokrát vyhnuly.

Trasa sobotní části se držela, jak bylo dříve avizováno, příbramských báňských struh, přičemž díky přízni počasí jsme mohli po většinu času pochodovat opravdu přímo po strouze. V podzimním čase je okolí této cesty velice fotogenické, čehož jsme bohatě využívali.

Zajímavé momenty z letošní túry si můžete prohlédnout v následující fotogalerii:

Level 2 odstartoval od Pilské, odkud jsme šli my s naditějšími batohy dle oka a dle sklonu terénu cestou necestou. Ve slunném odpoledni jsme navštívili torza původních lesů pod Kloboučkem, v podvečer pak v pramenné oblasti Červeného potoka jeden z výskytů rosnatky okrouhlolisté (byli jsme potěšeni, že se jí daří dobře). Chladnou, větrnou a jasnou noc jsme přečkali v 800 metrech nad mořem (šlo přece o osmistovky) a ráno jsme se setkali s lehkobatožníky, kteří sprintersky vystoupali skrze jinovatku a povrchově zamrzlá vrchoviště na Tok.

Nedělní fakultativní výlet vedl přes prameny Rezervy, Korunu, Třítrubecký potok, Peterák, Kočku, Padrťský potok a lovecký zámeček do Strašic. Asi nejenom můj obdiv patří "dědkovi Čeňkovi", jež s námi svižně prošel všechny houštiny a kamenná moře, kudy nás vedla cesta mezi studánkami, starými stromy, mezníky, květinkami, výhledy, křížky a kempy ukrytými pod příkrovem zářícího listí v říjnovém babím létě.

Jakýsi další vyšší význam dostaly letošní osmistovky časovým orámováním, a sice - ještě ve spících sobotních Zdicích nenadálým blízkým zahlédnutím tváře pana Václava Cílka, a pak příjemným povídáním s bývalým hajným Josefem Šeflem v nedělním podvečeru na Huti.

Výškový profil trasy od Vlčááka ;-)
Zobrazení: 5256

Komentáře (1)

RSS feed komentářů
...
Byla to naprosto super akce,rád si to zase brzy zopakuji.I počasí bylo na tenhle podzim opravdu luxusní takže nezbývá než říct díky smilies/wink.gif
Venca , říjen 18, 2010

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2024 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů