Náhodné obrázky


Řimbaba
Pohled na Zdaboř. Vpravo pod lesem zarostlé dno Vokačovského rybníka
Počet zobrazení:3711

Žďár
zima na Žďáru
Počet zobrazení:2808

Jana Soukupová
kam jenom vložit ten šém?
Počet zobrazení:3405
Hlavní stránka arrow Zprávy arrow 34. týden 2006
34. týden 2006 | Tisk |  E-mail
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 06 březen 2008
Horký červenec, kdy vyschly i louže s chudákem listonohem (to je však jeho pradávný osud - vstanou noví listonozi/nohové(?)), byl i na Brdech vystřídán o poznání chladnějším srpnem.

V lesích se objevily houby a s nimi i mračna houbařů. Posedy se zazelenaly mysliveckými kamizolami, začalo období tzv. "intenzivního odstřelu spárkaté zvěře". Zpravodajové radí: „Pozor na ně!“ (tedy na ty kamizoly, nikoli na zvěř). Intenzivní je také těžba dřeva, která v prostoru celých středních Brd probíhá, nejintenzivnější je patrně v okolí vrchů Praha a Malý Tok. Američané se stále ne a ne nevyjádřit k diskutované základně. A když, tak nejednoznačně. Navzdory prosakujícím zprávám o preferencích Libavé, Polska a nakonec dokonce Velké Británie, nenechávají ani v případě Brd nic náhodě. Na jižních hranicích VVP byly spatřeny vrtné soupravy chystající se provádět geologický průzkum právě na objednávku Američanů. Mluvčí MO tyto zprávy potvrdil. Vášnivé diskuse ve Vzkazovníku tedy pokračovaly. Dne 11.8.2006 bylo na MV ČR zaregistrováno občanské sdružení Brdy Res publica, jehož cílem je dosáhnout zrušení vojenského újezdu na Středních Brdech a následné vyhlášení velkoplošného chráněného území přírody na co největším území Brdské vrchoviny (http://www.brdy-respublica.estranky.cz). A na doplnění ještě jedna starší novinka: po opravě mostu přes Klabavu (zde nazývanou Padrťský potok) byla značná část spojnice Střašice – Padrť (okolo zámečku 3T) vyasfaltována. Že by snaha o otevření Brd milovníkům jízdy na kolečkových bruslích?

houba těžba

Zobrazení: 8524

Komentáře (1)

RSS feed komentářů
...
Zde bychom chtěli upozornit na poslední větu autora článku,vzhledem k datu,tedy 6.března 2008.
Původní podezření o budování cest pro milovníky Brd k jízdě na kolečkových bruslích se po letech budování dalších cest,až po dnešní datum 30.července 2014,zdá být liché.
A jelikož i v současné době VLS dále plánují rekonstrukce a další výstavbu komunikací v různých částech Brd,děje se vše spíše primárně pro potřeby těžby a odvozu dřevní hmoty,než pro jakýkoli jiný záměr.
Tok a Kero , červenec 30, 2014

Přidat komentář

menší | větší
security image
Opište zobrazená písmena

busy
 
© 2020 Brdy - stránky milovníků brdských hvozdů